Україна відклала юрисдикцію Гаазького суду через війну

12.01.2016, 14:03
Україна відклала юрисдикцію Гаазького суду через війну - Фото
Міжнародний кримінальний суд (фото - EPA)
В Адміністрації президента пояснили, чому пропонують визнати юрисдикцію Міжнародного кримінального суду (МКС - ред.) після перехідного періоду. Про це повідомив представник президента в КС Олексій Філатов в ході слухань по судовій реформі, відповідаючи на запитання судді КС Миколи Мельника, чому проект змін до ч. 6 ст. 124 Конституції України передбачає визнання юрисдикції МУС тільки через три роки.

Філатов відзначив, що Україна зацікавлена ​​у визнанні юрисдикції Міжнародного кримінального суду. Але при прийнятті такого рішення необхідно враховувати військовий конфлікт в Донбасі. Також необхідно брати до уваги досвід інших країн, які потрапляли в аналогічні ситуації, наприклад Грузії та Хорватії.

"Визнання юрисдикції МКС матиме потенційні позитивні наслідки. У той же час це містить певні ризики для України. Зокрема, з погляду українських військових, які змушені брати участь у військовому конфлікті. Виходячи з цих міркувань, і сподіваючись, що в найближчий рік або трохи пізніше цей конфлікт буде остаточно врегульовано, суб'єкт конституційної ініціативи запропонував певний перехідний період. Для того, щоб підготувати це рішення", - пояснив він.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина