RU

Україна відклала угоду про ЗВТ з ЄС через шантаж РФ - Данилюк

15.09.2014, 15:13
Україна відклала угоду про ЗВТ з ЄС через шантаж РФ - Данилюк - Фото
Олександр Данилюк
Росія погрожувала у разі введення в дію угоди по ЗВТ перевести Україну на новий режим торгівлі з СНД, в результаті чого українська держава могла б втратити близько 3 млрд доларів. Про це сьогодні на брифінгу заявив представник президента в Кабміні Олександр Данилюк, повідомляє кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"Не хочу цього приховувати. Росія не один раз говорила про те, що якщо ми не прислухаємося до її позиції, то Росія переведе торгівлю між СНД і Україною на режим найбільшого сприяння торгівлі. Це гучна така назва- найбільше сприяння, але насправді це означає трохи інше, це означає підвищення тарифів для України і це означає, що десь ми будемо втрачати близько трьох мільярдів. Це досить суттєва загроза для нас. Під час переговорів ми розуміли, що це дуже важлива загроза, але не єдина загроза, тому ми на все дивилися в комплексі", - сказав він.

На питання журналістів, які загрози ще виходили від Росії, Данилюк відповів: "Ці загрози ми з вами бачимо і відчуваємо. Це не тільки торговельні санкції, які зараз на 100% до нас застосовуються. Ми бачимо, що відбувається зараз на сході України".

За словами Данилюка, не можна сказати, що під час переговорів Росія оголошувала список своїх погроз - для цього використовувалися різні канали, в тому числі і Європейського Союзу. "Зараз дуже серйозна ескалація, і Європейський союз пішов нам назустріч... Я думаю, комплексно вони подивилися і вирішили, що є сенс зробити цей політичний крок (відстрочку, - ред.), щоб зняти напругу зараз в Україні. Я не виключаю, що якщо б цієї домовленості не було, то або на наступному тижні, або, може, з 1 листопада, можливо, був би наступний етап ескалації на сході - я цього не виключаю", - зазначив він.

Нагадаємо, 12 вересня Україна, Росія і ЄС погодилися відкласти тимчасове застосування зони вільної торгівлі Україна-ЄС до 31 грудня 2015 року. При цьому ЄС на цей період продовжить автономні торговельні заходи для українських товарів, забезпечивши їх безмитний доступ на європейський ринок.

Критики Порошенка вже назвали такий поворот подій поступкою Путіну.

Навпаки, заступник глави Адміністрації президента України Дмитро Шимків заявив, що відстрочка з імплементацією положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС дозволить Україні відбудувати економіку після війни і перебудувати промисловість.

"Жодна буква з угоди не буде видална або змінена. Зате, враховуючи катастрофічний стан української економіки в умовах війни, ЄС пішов на пролонгацію преференцій для України, тобто ще рік будуть сплачуватися мита на європейські товари, які заходять на українській ринок. У той час як наші товари будуть заходити на європейські ринки в рамках Зони вільної торгівлі - без мита. Це дасть додатково щомісяця до бюджету України ще протягом року до 500 млн євро", - повідомила уповноважений президента України з мирного врегулювання в Донецькій і Луганській областях, Ірина Геращенко.

Україна і Євросоюз підписали політичну частину угоди про асоціацію 21 березня 2014, відклавши підписання його економічної частини, яка включає положення про створення зони вільної торгівлі, до тих пір, коли в Україні буде обрано нового президента. Після обрання президентом України Петро Порошенко підписав угоду про асоціацію з ЄС в повному обсязі 27 червня. Планується, що Верховна Рада ратифікує Угоду про асоціацію з Європейським Союзом 16 вересня.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини