RU

Україна у Євросуді відстоюватиме права українців у Криму

14.04.2014, 14:32
Україна у Євросуді відстоюватиме права українців у Криму - Фото
Павло Петренко

Україна подає доповнення до заяви до Європейського суду з прав людини, в яких вказує на масові порушення майнових та особистих прав українських громадян у Криму. Про це на прес-конференції повідомив міністр юстиції Павло Петренко.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Мінюст також звернувся зі скаргами до Європейського комітету проти тортур, до комісара Європи з прав людини, до комітету ООН проти тортур як окремого органу, який має право проводити розслідування, і до верховного комісара з прав людини. У цьому блоці скарг та звернень Мінюст порушив питання про масові порушення прав українських громадян у Криму.

"Перший блок питань - щодо примусу до російського громадянства, яке зараз нав'язується нашим співвітчизникам у Криму", - сказав Петренко.

За словами міністра, згідно з російським законом про спрощену процедуру отримання громадянства, в Криму було встановлено термін до 18 квітня для українських громадян, які хочуть підтвердити українське громадянство. Зараз зафіксовано низку комплексних порушень Конвенції з прав людини та міжнародного пакту про громадянські і політичні права.

"Людей без їхнього бажання, а це стосується і дітей, змушують змінювати громадянство. Це називається оптація в міжнародному праві. Вона не допускає згоди самої особи. Нами зафіксовані, за тією інформацією, яка надходить на нашу гарячу лінію, що створюються перешкоди в процесі підтвердження громадянства України. Всі пункти щодо відмови від російського громадянства знаходяться тільки в районі Сімферополя, в таких великих містах як Феодосія і Керч взагалі немає таких пунктів. Люди займають черги в цих пунктах з шостої ранку і стоять там для того, щоб написати заяву, що вони не відмовляються від українського громадянства. Їм видають дивні довідки без підписів і печаток. Під час цього процесу в цих пунктах перебувають військові, що можна розцінювати як психологічний і фізичний тиск на громадян", - зазначив він.

За всіма цими фактами, по конкретних громадянах, Мінюст подав доповнення до заяви "Україна проти Російської Федерації" в Євросуді. Після встановлення цих порушень на рівні ЄСПЛ всі постраждалі громадяни України зможуть вимагати компенсацію від Російської Федерації.

Відповідаючи на запитання журналістів, скільки таких звернень надійшло на гарячу лінію Кабміну, Петренко сказав: "За два тижні 2,5 тисячі звернень. Більшість стосувалися консультацій з питань громадянства".

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини