RU

Україна та ЄС погодили текст угоди про асоціацію

19.12.2011, 15:54
Україна та ЄС погодили текст угоди про асоціацію - Фото
859576bece1311e9b492ece1255c25ce.jpg
Україна і Європейський Союз завершили роботу над текстом угоди про асоціацію. Про це сьогодні в ході пленарного засідання XV саміту Українаи-ЄС заявив президент України Віктор Янукович.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Янукович наголосив: "Угода про асоціацію стане ключовим інструментом реалізації євроінтеграційного курсу нашої держави".

"Наша мета в плані інтеграції в ЄС базується на чіткому європейському виборі українського народу і закріплена нормами українського законодавства. Україна розуміє, що ЄС сьогодні переживає непрості часи, одним з наслідків чого є підвищена чутливість до перспективи його подальшого розширення", - сказав Янукович, виступаючи на саміті.

Разом з тим, президент висловив упевненість в тому, що проект об'єднаної Європи не буде завершено, поки за її межами залишатимуться такі великі європейські країни і народи, як український.

"Процес подальшого розширення ЄС - це рух в напрямку подальшого зміцнення економічної стабільності та безпеки і європейських цінностей. Сьогодні після більш ніж чотирьох років складного переговорного процесу я хочу подякувати переговорним командам обох сторін і висловити щиру подяку вам, панове президенти, за особистий внесок у завершення цих переговорів", - додав він.

За словами глави держави, Україна готова до прискореної технічної підготовки угоди про асоціацію до підписання. "Фактично нами вже розпочато імплементацію окремих положень", - додав він.

Крім того, Янукович відзначив успішне завершення переговорів про внесення змін до Угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз. "У той же час, нашою стратегічною метою залишається впровадження безвізового режиму з ЄС, а ключовим завданням на даному етапі є забезпечення виконання Плану дії щодо лібералізації візового режиму для України", - сказав він.

У свою чергу, президент Ради ЄС Херман ван Ромпей заявив, що європейська сторона хоче підписати угоду про асоціацію, але це залежатиме від внутрішньої ситуації в Україні.

Нагадаємо, сьогодні в Києві проходить саміт Україна-ЄС. Пленарна частина заходу була затримана на кілька годин. Весь цей час за закритими дверима проходила зустріч Януковича з головою Європейської Ради Херманом ван Ромпеєм і головою Європейської Комісії Жозе Мануелем Баррозу.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини