RU

Україна сподівається на парафування асоціації з ЄС цього року

17.11.2011, 16:40
Україна сподівається на парафування асоціації з ЄС цього року - Фото
e9ee52124d3f0bdfaf3f2afd9172aa65.jpg
"У Міністерстві закордонних справ України зі значним інтересом і великими сподіваннями стежать за ходом розгляду в Європейському парламенті проекту рекомендацій ЄП Раді ЄС, Європейській комісії та ЄСЗД щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС", - про це сказано в коментарі МЗС України щодо голосування в Комітеті у закордонних справах Європейського парламенту проекту рекомендацій ЄП Раді ЄС, Європейській Комісії та ЄСЗД щодо Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом

"Своїм рішенням Комітет у закордонних справах Європарламенту підтверджує можливість перспективи парафування Угоди про асоціацію Україна-ЄС до кінця поточного року, переговори щодо якої були завершені на рівні делегацій 11 листопада. У цьому зв'язку вітаємо визнання в прийнятому рішенні важливості європейської перспективи нашої держави, ключовим інструментом досягнення якої, як наголошується в проекті рекомендацій, вважається Угода про асоціацію між Україною та ЄС", - сказано в коментарі.

У Міністерстві закордонних справ України наголошують, що після успішного завершення переговорного процесу щодо Угоди між Україною та ЄС практично не існує технічних перешкод для переходу на новий етап двосторонніх відносин на принципах політичної асоціації та економічної інтеграції. В зв'язку із цим в Україні покладаються особливі надії на черговий Самміт між Україною та ЄС у Києві 19 грудня, який повинен стати ключовою подією в підтвердженні незворотності європейського курсу української держави.

В Україні з цікавістю сприйняли також сигнали проекту рекомендацій ЄП щодо Угоди про асоціацію з Україною в частині поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі, а також перспектив безвізового режиму між Україною та ЄС. "Сподіваємося, що висловлена ​​з боку ЄП підтримка незабаром стане новим реальним досягненням у питанні поступової інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС та забезпечення свободи пересування українських громадян країнами ЄС", - сказали в МЗС.

"Українська сторона з великою увагою ставиться до критичних сигналів проекту рекомендацій ЄП, а також оцінок Європарламенту з внутрішньополітичних процесів, що відбуваються в нашій державі. Це диктує логіка як переходу на нові контрактні відносини між Україною та ЄС, так і європейської інтеграції України, що залишається незмінним стратегічним пріоритетом для української влади. Такі питання як реформа судової та виборчої систем, зміцнення демократії та фундаментальних свобод, неупереджене і незалежне судочинство, а також верховенство права, серед іншого, в контексті триваючих кримінальних судових процесів, відносяться до пріоритетів розвитку України як європейської держави, що прагне відповідати критеріям майбутнього членства в ЄС", - резюмували у відомстві.

У МЗС розраховують, що "вже до кінця поточного року Європарламент на своєму пленарному засіданні остаточно затвердить рекомендації ЄП щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, які будуть належним чином враховані євроструктурами та країнами-членами ЄС при остаточному ухваленні тексту цього історичного документа".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини