RU

Україна-ЄС: Брюссель шукає причини, щоб сказати асоціації "так"

24.05.2013, 11:01
Україна-ЄС: Брюссель шукає причини, щоб сказати асоціації
Саймон Сміт (фото - tsn.ua)

"На мій погляд, немає сумнівів, що, якби пані Тимошенко була відпущена на свободу до проведення саміту у Вільнюсі, то це істотно поліпшило б перспективи підписання угоди про асоціацію", - сказав посол Великобританії в Україні Саймон Сміт.

Він зазначив, що поки немає ніякої гарантії, що цей документ буде підписано, ситуація залежатиме від того, наскільки Київ виконає необхідні умови. "На даний момент обидва варіанти представляються можливими. Угода про асоціацію між Україною та ЄС може бути підписана на саміті Східного партнерства у листопаді, але може статися і так, що цей документ підписаний не буде, адже поки немає ніякої гарантії підписання", - наголосив посол.

На його думку, представники ЄС, які приймають рішення з даного питання, до цих пір не мають "тієї критичної маси впевненості", яка необхідна для підписання угоди в листопаді.

"Така в моєму розумінні позиція багатьох країн-членів ЄС, і така на даний момент позиція британського уряду. Ми сподіваємося, що в наступні кілька місяців ми побачимо прогрес з питань, що викликають найбільшу стурбованість в ЄС", - зазначив Сміт.

Він нагадав, що Рада міністрів закордонних справ ЄС у грудні 2012 року озвучила рекомендації Україні, які включають три основних напрямки: вирішення питань з виборів 2012 року, проблеми виборчого правосуддя і виконання порядку денного асоціації Україна-ЄС. "Європейські міністри чітко заявили, що вони очікують, цитую, "рішучих дій і відчутного прогресу в цих трьох сферах". Хочу наголосити, що вони не давали якихось вузьких або персоналізованих рекомендацій, а скоріше, вказали на більш широкі сфери діяльності, в яких очікується прогрес", - зазначив британський дипломат.

Таким чином, за його словами, існує цілий комплекс питань, об'єднаних в три ключові сфери, які є предметом стурбованості ЄС. "Я не вважаю, що міністри закордонних справ ЄС шукають причини сказати "ні" Україні. Думаю, що, навпаки, вони намагаються знайти причини, щоб сказати "так". Але для того, щоб сказати "так", вони повинні побачити рішучі дії і відчутний прогрес", - резюмував посол.

Нагадаємо, вчора посли ЄС і США більше двох годин спілкувалися з Тимошенко. "Тимошенко поділилася з нами своїми поглядами і оцінкою відносин України з Євросоюзом і відносинами України з іншими її партнерами. Вона висловила свою рішучу підтримку того, щоб угоду про асоціацію з Європейським Союзом було підписано пізніше, наприкінці цього року", - сказав посол ЄС
Ян Томбінський.

За матеріалами Інтерфакс-Україна

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини