Україна розвідала обстановку на захоплених Росією бурових вишках

Співробітники прокуратури АР Крим в четвер, 7 вересня, розвідали обстановку на чотирьох плавучих бурових установках в північно-західній частині Чорного моря, які наразі захоплено російськими окупантами і використовуються ними для незаконного видобутку газу на морському шельфі. Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.
Правоохоронці вийшли в море на кораблі морської охорони Держприкордонслужби. В експедиції також брали участь представники держкомпаній Чорноморнафтогаз і Нафтогаз і співробітник ГУ Нацполіціі в АР Крим і Севастополі.
Члени експедиції відвідали Одеське, Голіцинське, Штормове і Архангельське газові родовища, де з безпечної відстані оглянули чотири самопіднімальні плавучі бурові установки - Петро Годованець, Україна (Незалежність), Сиваш і Таврида, а також шість морських стаціонарних платформ, п'ять блок-кондукторів і морський буксир Центавр.


"Під час огляду встановлено, що на всіх зазначених об'єктах знаходяться озброєні особи. На бурових установках Петро Годованець і Україна змінено їх назви - на Крим-1 і Крим-2. Також на установках Крим-2 і Сиваш піднято прапор Російської Федерації", - повідомили в ГПУ.
У відомстві зауважили, що на зазначених родовищах невстановлені озброєні особи незаконно видобувають природний газ, що належить Україні.

Правоохоронці розслідують кримінальне провадження за фактами захоплення і викрадення Росією 27 суден і чотирьох бурових установок Чорноморнафтогазу, незаконної розробки природних ресурсів у виключній морській економічній зоні України та їх видобування.
Судовим рішенням на вищезгадані судна і установки, а також на 33 нежитлових приміщення Чорноморнафтогазу, які захоплені окупантами, накладено арешт.
12 травня 2017 року в Гаазі відбулися організаційні слухання по арбітражному позову України проти Росії з приводу порушення останньою морського права.
Росія окупувала Кримський півострів в 2014 році. Верховна Рада офіційно оголосила 20 лютого 2014-го початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Ключові міжнародні організації, в тому числі Генеральна асамблея ООН, засудили дії РФ і назвали анексію і окупацію півострова незаконною. Проти держави-агресора були введені економічні санкції. За проведення Москвою так званих парламентських виборів за участю Криму в 2016 році парламент України визнав Держдуму РФ нелегітимною.
Фото: gp.gov.ua
Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Комментарі