RU

Україна роз'яснить послам країн ЄС деталі закону про освіту

12.09.2017, 13:38
Україна роз'яснить послам країн ЄС деталі закону про освіту - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine
Українські чиновники роз'яснять послам країн - членів ЄС деталі прийнятого Верховною Радою закону про освіту, зокрема положення про навчання мовами нацменшин. Про це на брифінгу у вівторок, 12 вересня, повідомив прем'єр-міністр
Володимир Гройсман.

Глава уряду підкреслив, що Україна - "надзвичайно толерантна країна, яка повністю віддана демократичним цінностям" і виконує міжнародні зобов'язання в питанні мов нацменшин.

"Але не менш важлива позиція полягає в тому, що є наша рідна, державна українська мова і вона повинна бути застосована на всій території нашої держави. Тому закон про освіту якраз дозволяє забезпечити нормальний доступ до мов нацменшин і дати нові можливості для розвитку нашої рідної мови", - зазначив Гройсман.

"Вчора (11 вересня - ред.) я дав доручення міністру закордонних справ, міністру освіти, звернувся з проханням, щоб у цій зустрічі взяв участь в.о голови комітету Верховної Ради з питань освіти, щоб вони разом зібралися, провели зустріч з послами країн ЄС і повністю роз'яснили деталі закон ... Я думаю, що питання буде врегульовано", - додав прем'єр.

Читайте також: Клімкін: Україна гарантує розвиток мов нацменшин

5 вересня 2017 року Верховна Рада схвалила реформу освіти. Згідно з новим законом, який поки не підписаний президентом, представники нацменшин зможуть отримувати освіту рідною мовою поряд з державним в дошкільних закладах і початковій школі, представники корінних народів - в дошкільних установах і середній школі. На подальших стадіях навчання передбачена можливість вивчення мови корінного народу або нацменшини як окремого предмета.

Стурбованість з приводу норми закону про навчання мовами нацменшин спочатку висловила Румунія, а слідом за нею Угорщина. Відмовитися від нововведення Україну закликав і президент Молдови
Ігор Додон, відомий своєю проросійською риторикою.

У Міносвіти тим часом стверджують, що дана норма відповідає Конституції і Європейській хартії регіональних мов або мов меншин
.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини