RU

Україна і РФ домовилися про умови спрямування допомоги - МЗС

15.08.2014, 11:38
Україна і РФ домовилися про умови спрямування допомоги - МЗС - Фото
Фото: ЕРА
Оформлення російської гуманітарної допомоги Україні буде здійснюватися під контролем міжнародних організацій, зокрема, Червоного Хреста та ОБСЄ. Про це йдеться в коментарі Міністерства закордонних справ України у зв'язку з прагненням Росії направити в Україну гуманітарну допомогу, повідомляє прес-служба відомства.

"Щоб ​​уникнути провокацій, було досягнуто низки технічних домовленостей, які дозволяють поставити дії російської сторони в рамки, визначені і контрольовані Україною та міжнародними інститутами, зокрема, Міжнародним комітетом Червоного Хреста (МКЧХ) і ОБСЄ. Зокрема, прикордонний і митний контроль, а також належне оформлення гуманітарної допомоги відповідно до законодавства України здійснюватимуть уповноважені органи України за сприяння та моніторингу МКЧХ та ОБСЄ", - йдеться в коментарі.

Було досягнуто розуміння того, що всі гуманітарні вантажі, включаючи російську гуманітарну допомогу, доставлятимуться до місць призначення, що перебувають під оперативним контролем терористів, виключно МКЧХ. Комітет забезпечуватиме також всі логістичні аспекти, пов'язані зі зберіганням і розподілом допомоги.

Як зазначають в зовнішньополітичному відомстві, в Україні виходять з того, що ключову роль в узгодженні безпеки аспектів, а також конкретних маршрутів прямування вантажів з гуманітарною допомогою з території, контрольованої незаконними збройними формуваннями, включаючи ту, яка буде забезпечена урядом України, буде грати тристороння контактна група.

У МЗС наголосили, що Росія несе всю відповідальність за те, щоб терористи, які мають оперативний контроль за ситуацією в певних районах Луганської області, не вчиняли жодних провокацій проти ініційованої президентом України Міжнародної місії гуманітарної допомоги для потреб цивільного населення Луганщини, а також проти персоналу МКЧХ під час виконання їхньої місії.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини