RU

Україна рекомендує РФ направляти гумконвої залізницею

15.04.2015, 16:45
Україна рекомендує РФ направляти гумконвої залізницею - Фото
Євген Перебийніс
МЗС України рекомендує Російській Федерації направляти черговий так званий гуманітарний конвой залізницею, через контрольовані пункти пропуску. Про це повідомив сьогодні на брифінгу речник МЗС Євген Перебийніс, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"Не припиняються провокації Росії з її так званими гуманітарними, а по суті контрабандними конвоями. 11 квітня Міністерство закордонних справ України отримало ноту російського МЗС про намір російської сторони направити 16 квітня в Донецьку та Луганську області України черговий такий вантаж", - сказав він.

Перебийніс зазначив, що МЗС України неодноразово звертав увагу російської сторони на те, що всі попередні так звані гуманітарні вантажі переміщувалися на територію України незаконно, без згоди української влади, з порушенням національного законодавства та міжнародної практики. "І цього разу російській стороні рекомендовано здійснювати доставку вантажу залізничним транспортом через контрольовані компетентними органами України пункти пропуску в Харківській і Луганській областях для проведення передбачених законодавством процедур прикордонного та митного контролю", - сказав він.

Крім цього, за словами Перебийніса, українська сторона рекомендує російській привести вміст вантажу у відповідність до вимог законодавства України. "Зокрема, це стосується підакцизних товарів, що не відносяться до гуманітарної допомоги", - додав він.

Перебийніс також підкреслив, що, на думку української сторони, систематичне ігнорування Росією законних вимог України є серйозним викликом для системи міжнародної безпеки. "Така наруга над міжнародним правом не повинна перетворюватися на рутину і повинно отримати жорстку реакцію з боку відповідних міжнародних організацій", - підсумував він.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини