RU

Україна реалізувала захист російської мови - Рада Європи

02.04.2014, 10:54
Україна реалізувала захист російської мови - Рада Європи - Фото
4a514a8a92481fc12345500c2c44643d.jpg
У Раді Європи відзначають, що Україна виконала практично всі зобов'язання щодо захисту російської мови як мови нацменшин. Про це сказано в заяві Комітету експертів Європейської хартії регіональних мов і мов меншин.

"Що стосується російської мови, то більшість зобов'язань, прийнятих Україною в рамках Хартії, виконані або частково виконані. Разом з тим, деякі зобов'язання в рамках Хартії все ще мають бути реалізовані для білоруської, болгарської, кримсько-татарської, гагаузької, німецької, грецької, угорської, молдавської, польської, румунської та словацької мов, а також ідиш", - написано в заяві.

У заяві підкреслюється, що захист мов меншин в Україні залишається на високому рівні, при цьому останнім часом були відзначені деякі поліпшення відносно використання мов меншин у ЗМІ.

Що стосується російської мови, то, на думку експертів, певні недоліки є в питаннях використання російської мови в судовій системі та в органах влади. Разом з тим, що стосується інших мов меншин, то тут необхідний ряд поліпшень.

Так, незважаючи на наявність національних шкіл  де викладання ведеться українською та мовою меншин, комітет зазначає, що навчання існує не на всіх мовах меншин, захист яких взяв на себе Київ у рамках Хартії. Крім того, згідно із заявою, за винятком російської, угорської та румунської мов інші мови меншин не використовуються місцевими та регіональними органами влади.

Експерти також відзначили, що використання російської мови в судових органах є в цілому задовільним, чого не скажеш про решту 12 мов меншин.

Експерти також відзначили, що закон про мови, який викликав велику увагу політиків та засобів масової інформації, в основному використовувався для російської мови, але не застосовувався для захисту інших мов меншин.

Джерело: ЄС-плюс

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини