RU

Україна провалила організацію місії МВС до Ліберії

27.06.2013, 11:04
Україна провалила організацію місії МВС до Ліберії - Фото
Українські миротворці залишаються вдома
Україна зірвала встановлені терміни відправки підрозділу МВС для участі у миротворчій місії в Ліберії. Про це пише Комерсант-Україна, посилаючись на джерела в міністерстві.

Всього до Ліберії планувалося направити 140 миротворців для навчання місцевої поліції, охорони персоналу та об'єктів ООН, а також морського порту і аеродрому, куди доставляються вантажі для місії. Передбачалося, що перша група миротворців відправиться в цю країну в травні, а основна група мала вилетіти в середині червня.

"В ООН вже був складений план, згідно з яким у середині травня до Ліберії мала прибути перша група наших співробітників. Передбачалося, що вони підготують базу для розміщення основної групи", - сказало високопоставлене джерело в МВС. За його словами, ще в березні в Україні планувалося прибуття інспекторів ООН для оцінки якості підготовки миротворців. "Ми двічі переносили термін їх запрошення в Україну. У підсумку з штаб-квартири ООН прийшов лист, в якому зазначалося, що в ООН готові чекати, але головне, щоб ми виконали свої зобов'язання і відправили своїх співробітників до складу місії. Ми відповіли, що у нас немає відповідної нормативної бази", - повідомило джерело.

Слід зазначити, що, відповідно до закону "Про участь України в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки", пропозиції про участь нашої країни в миротворчих місіях вносяться МЗС при узгодженні з профільним міністерством, потім президент приймає рішення про відправку контингенту. "МЗС направив відповідний документ до адміністрації президента, де він благополучно застряг", - розповіло джерело.

У травні керівництво ООН звернулося до президента Віктора Януковича з проханням прискорити процес прийняття рішення про відправку миротворців, але відповіді не послідувало. У підсумку 7 червня в МЗС прийшов лист з ООН, в якому організація "подякувала Україні за участь в місії" і запропонувала "готуватися до інших місій" у разі "появи відповідних пропозицій". "Вся виконана робота - підбір кадрів, рекогносцирування а у Ліберії, відрядження кандидатів у Київ, заняття та тренування, на які було витрачено 2 млн.грн., виявилася фактично непотрібною", - заявило джерело в МВС.

Видання звернулося за відповідним коментарем до адміністрації президента, проте до кінця дня відповідь не була отримана. Передбачається, що місце України у складі місії ООН замінить поліцейський контингент іншої країни. Мова може йти про представників Непалу або Китаю.

Представники МВС і експерти вважають, що провал місії в Ліберії негативно позначиться на іміджі України. "В ООН можуть пригадати наші дії в майбутньому. Наприклад, призупинити будь-які спільні проекти. Україна понесе і матеріальний збиток. За десять років перебування співробітників МВС в Косово (1999-2009 роки) наша країна отримала в якості компенсації від ООН $25 млн.", - повідомили в МВС.

Разом з тим директор військових програм Центру ім. Разумкова Микола Сунгуровський зазначає, що ООН, як правило, "не застосовує санкцій до держав, які не виконали зобов'язання з надання миротворчих підрозділів": "Зазвичай все обмежується словесним невдоволенням. Проте імідж держави та її керівництва може постраждати". З ним згоден і заступник голови комітету Верховної ради з міжнародних справ Лев Миримський (позафракційний): "Якщо є відповідні міжнародні домовленості, то їх потрібно виконувати, інакше буде завдано шкоди престижу країни".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини