RU

Україна просить міжнародне співтовариство ігнорувати владу Криму

16.05.2014, 16:00
Україна просить міжнародне співтовариство ігнорувати владу Криму - Фото
3b71474dc6181bf081b054f01b560174.jpg
Україна просить міжнародне співтовариство утриматися від політичних та економічних контактів з незаконною владою Криму. Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, про це повідомив на брифінгу директор департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс.

Він нагадав, що 15 квітня Верховною Радою був прийнятий закон про тимчасово окуповані території (№ 4473-1 "Про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території України"), який вже набув чинності. Україна звертає увагу своїх міжнародних партнерів на те, що державні органи та органи місцевого самоврядування на тимчасово окупованій території діють виключно на підставі Конституції і законів України. А діяльність органів або посадових осіб, призначених або обраних всупереч законам і Конституції Україн , забороняється.

Крім цього, на окупованій території заборонена господарська діяльність, яка підлягає держрегулюванню, ліцензуванню, потребує дозвільних документів, ввезення та вивезення товарів військового призначення, організація залізничних, автомобільних, морських, повітряних повідомлень. Заборонено також користування державними ресурсами.

"Українська сторона закликала міжнародних партнерів враховувати норми даного закону і утриматися від будь-яких офіційних контактів, двосторонніх або багатосторонніх програм співробітництва в політичному, економічному, культурному, гуманітарному напрямах з самопроголошеною владою Автономної Республіки Крим та міста Севастополь на всіх рівнях. Продовження або початок таких контактів може інтерпретуватися як визнання нелегітимною республіки Крим і розглядатиметься як недружній акт щодо України", - сказав він.

Нагадаємо, відповідно до закону, тимчасово окупована територія є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України. Даний закон визначає, що тимчасово окупованою територією України є:

- територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя;

- внутрішні води і територіальне море України, його дно і надра, на яких Україна здійснює суверенітет, континентальний шельф і виняткова економічна зона, де Україна відповідно до свого законодавства користується фіскальними  санітарними, імміграційними та митними правами, а в особливій економічній зоні і на континентальному шельфі - суверенними правами і юрисдикцією;

- підводний простір в межах територіального моря;

- повітряний простір, розташований над зазначеною територією.

Під час проведення виборів президента України, народних депутатів України, всеукраїнського референдуму голосування громадян України на тимчасово окупованій території не організується і не проводиться.

Документом визначено також, що примусове зарахування громадян України до громадян іншої держави не зізнається.

Також в документі зазначається, що на тимчасово окупованій території право власності охороняється відповідно до законодавства України.

Крім того, закон передбачає, що у зв'язку з неможливістю здійснювати правосуддя судами Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, правосуддя щодо справ цієї території буде здійснюватися відповідними судами м. Києва.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини