RU

Україна прогавила шанс зблизитися з ЄС, - зарубіжна преса

20.12.2011, 11:11
Україна прогавила шанс зблизитися з ЄС, - зарубіжна преса - Фото
eadf29874731fc2e50a48f26c3269dad.jpg
Суворий вирок лідеру української опозиції Юлії Тимошенко, яку Захід вважає жертвою виборчого правосуддя, став непереборною перешкодою для підписання ключової для Києва Угоди про асоціацію з Євросоюзом, незважаючи на чотири роки переговорів. Документ повинен був включати угоду про зону вільної торгівлі України з ЄС, - сказано в матеріалі Reuters.

Переговори про угоду завершені, але "шокуючий" суд над екс-прем'єром залишається політичною перешкодою, - сказав президент ЄС Херман ван Ромпей президенту України Віктору Януковичу в понеділок. "Наша серйозна стурбованість пов'язана в основному з ризиками політично вмотивованого правосуддя в Україні. Процес над Тимошенко - найбільш шокуючий приклад", - сказав ван Ромпей.

Reuters зазначає, що процес проти Тимошенко і кількох високопосадовців, які входили до складу її уряду в 2008-2009 роках, спричинив охолодження відносин Києва із Заходом, і зараз важко передбачити, коли Україна і ЄС зможуть повернутися до питання про угоду.

Керівник української редакції Deutsche Welle Бернд Йоганн зазначає, що саміт Україна-ЄС завершився без конкретних результатів. На цій зустрічі Україна прогавила цілком конкретний шанс впритул наблизитися до ЄС. Брюссель не захотів підписувати вже майже готову Угоду про асоціацію та вільну торгівлю. "Обидві сторони взяли собі, очевидно, паузу для роздумів до парламентських виборів в Україні, які відбудуться восени наступного року", - вважає він.

"Саміт в Києві є поворотним моментом у відносинах між Україною та ЄС. Асоціація була б для Києва першим кроком в напрямку більш тісної інтеграції до спільноти. Замість цього тепер Брюссель натиснув на гальма. Суворий вирок і новий процес проти Юлії Тимошенко стали нездоланним бар'єром між Києвом і Брюсселем. Дії української юстиції щодо колишнього глави уряду в Європі, як і раніше, розцінюють як політично вмотивовані", - наголосив Йоганн.

Бі-бі-сі у своєму матеріалі зазначає, що коли на саміті Україна-ЄС президент Віктор Янукович розповідав про стабільну політичну ситуацію в Україні, європейські лідери виглядали похмурими. XV саміт Україна-ЄС став місцем, де оголосили про завершення переговорів, проте після цього Україна ближче до Європи не стала.

Бі-бі-сі наводить думку аналітиків, згідно з якою угоди про асоціацію в наступному році також не слід очікувати. А ось парафування цілком може відбутися вже наприкінці січня. Однак парафування - це така ж технічна процедура, як і вчорашнє оголошення про завершення переговорів.

"Коли на вчорашньому саміті європейські вожді говорили про справу Юлії Тимошенко і виборче правосуддя, Віктор Янукович сидів, міцно стиснувши губи. Коли ж Віктор Янукович починав говорити, що "політична ситуація в Україні стабільна", тоді обличчя європейців ставали похмурими, і це було більше схоже на політичний пінг-понг, ніж на проголошення взаємної домовленості", - зазначає редакція.

Офіційний же Київ результатами саміту Україна-ЄС цілком задоволений. За словами президента України, минулий саміт "по праву може вважатися етапною подією у розвитку двосторонніх відносин". "З нетерпінням чекаю продовження діалогу в наступному році з метою реалізації великої кількості амбіційних цілей, які перебувають у нашому спільному порядку денному", - резюмував Янукович.

Янукович "із задоволенням" відзначив, що "наші переговорні команди досягли взаєморозуміння щодо повного тексту Угоди про асоціацію. Хочу підтвердити наміри обох сторін щодо прискореної підготовки тексту Угоди до парафування".

Проте, Європейський Союз бачить Україну у своїх рядах тільки через 20 років. Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу сказав: "Ми завершили переговори про модернізацію і лібералізацію візової політики для деяких категорій українських громадян... Ми сподіваємося, що в наступні 20 років Україна покаже, що вона реалізувала всі європейські принципи і цінності".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини