RU

Україна повинна вирішити питання політичних судимостей, - ЄС

20.03.2013, 14:24
Україна повинна вирішити питання політичних судимостей, - ЄС - Фото
Фото: ЕРА
Європейська комісія знову говорить про те, що Київ "без подальшого зволікання" повинен вирішити проблеми політично мотивованих судових справ. Про це йдеться в оприлюдненому в середу в Брюсселі доповіді, зробленій за результатами аналізу виконання Європейської політики сусідства (ЄПС) за 2012 рік в відношенні України.

Зокрема, Україна повинна "вирішити справи політично мотивованих судимостей без подальшого зволікання, зробити подальші кроки з метою реформування судової системи для запобігання будь повторення".

Також йдеться про необхідність своєчасної імплементації всіх судових рішень Європейського суду з прав людини та рекомендацій Ради Європи, пов'язаних з умовами утримання під вартою і наданням медичної допомоги особам, які утримуються під вартою.

Крім того, в Єврокомісії звертають увагу на перегляд в тісній співпраці з Радою Європи і Венеціанською комісією закону про функціонування прокуратури, Кримінального кодексу, ролі Вищої ради юстиції, закону про судову систему і статус суддів. Кажуть і про необхідність дотримання Україною своїх зобов'язань щодо міжнародних біженців, дотримання прав людини, зокрема, принципу неприпустимості примусового повернення.

Окремо сказано про те, що Київ повинен докласти більше зусиль для досягнення критеріїв, закладених у Плані дій щодо лібералізації візового режиму ЄС для України.

Нагадаємо, в нинішній доповіді Єврокомісії по реалізації ЄПС, яка присвячена Україні, також сказано, що в минулому році Київ не виконав більшість з основних рекомендацій, закладених у річному доповіді комісії щодо Києва. Поряд з Україною доповіді також зроблені щодо інших 16 країн - учасниць ЄПС.

Єврокомісія, як вищий орган виконавчої влади ЄС, відповідає за виконання рішень Євросоюзу та контролює дотримання його законів в країнах-членах. Всі рішення Єврокомісії мають виключно рекомендаційний характер, всі спірні питання улагоджуються на рівні національних урядів.

Джерело: Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини