RU

Україна повинна виплатити Луценку 15 тис. євро, - Євросуд

03.07.2012, 14:05
Україна повинна виплатити Луценку 15 тис. євро, - Євросуд - Фото
Юрій Луценко (фото - www.nso.org.ua)
Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зобов'язав Україну виплатити екс-міністру внутрішніх справ України Юрію Луценку 15 тис. євро моральної компенсації. Про це йдеться в рішенні суду, оприлюдненому сьогодні.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, Євросуд нарахував сім порушень конкретних статей Конвенції з прав людини: два порушення параграфа 1 ст. 5 (право на свободу і безпеку) при арешті і взяття під варту, порушення параграфа 2 ст. 5 (право бути поінформованим про причину арешту), два порушення параграфа 3 ст. 5 (право оскаржити утримання під вартою) і порушення ст. 18 (обмеження щодо використання обмеження права).

Найбільшу компенсацію від Євросуду (100 тис. євро) отримала Мирослава Гонгадзе - вдова убитого журналіста.

Нагадаємо, заяву Луценка до Європейського суду було подано в січні 2011 року, ще до обвинувального вироку. Суд встановив режим пріоритетного розгляду справи. Уряд України у своїх запереченнях, поданих до суду, наполягав на законності арешту Луценка і заперечував будь-які політичні мотиви його кримінального переслідування.

Луценко був затриманий в грудні 2010 року, з тих пір він перебуває в СІЗО. Незважаючи на те, що Печерський суд Києва вже виніс стосовно Луценка обвинувальний вирок за двома епізодами його справи (з працевлаштування водія та святкування Дня міліції, термін - чотири роки позбавлення волі), екс-міністра не відправлять у колонію до тих пір, поки не буде винесено і не набуде чинності вирок по третьому епізоду, пов'язаному з отруєнням Ющенка.

У травні Апеляційний суд Києва розглянув по суті апеляційну скаргу екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і залишив у силі вирок Печерського суду Києва, яким політик був засуджений до чотирьох років позбавлення волі. "При такому стані речей, як в нашій справі, я на 100% впевнений, що ми цю справу в Європейському суді виграємо", - заявив після засідання Апеляційного суду адвокат Ігор Фомін.

Досьє на Юрія Луценка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини