RU

Україна повідомила НАТО про відновлення євроатлантичного курсу

24.11.2014, 17:04
Україна повідомила НАТО про відновлення євроатлантичного курсу - Фото
Фото: ЕРА
Президент України Петро Порошенко заявляє, що Україна відновлює курс на євроатлантичну інтеграцію. Про це сказано в його зверненні до членів Парламентської асамблеї НАТО, зачитаному сьогодні на 60-й сесії асамблеї в Гаазі радником українського президента Ростиславом Павленком.

"Наша країна рішуче відновлює політичний курс на інтеграцію в євроатлантичний простір безпеки. Курс відображає бажання українських громадян", - написано у зверненні.

Порошенко підкреслив, що Україна потребує захисту суверенітету і територіальної цілісності, посилення оборонних здібностей, демократичних інститутів і в реалізації політичних та економічних реформ.

"Нам потрібна термінова й ефективна підтримка з боку наших партнерів в Альянсі. Тільки разом ми можемо подолати серйозні загрози європейській безпеці, поставлені нелегальними діями Росії. На сьогодні Україна - на вістрі боротьби з тероризмом в Європі", - написав Порошенко.

Він також висловив переконання в тому, що необхідні спільні зусилля України і НАТО для того, щоб зупинити агресора і змусити його дотримуватися досягнутих угод.

Нагадаємо, сьогодні Порошенко заявив, що рішення про вступ або не вступ країни в НАТО має ухвалюватися на всеукраїнському референдумі.

Також сьогодні генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що Україна буде членом НАТО, якщо виконає критерії і якщо цього захоче. "Двері залишаються відкритими. Ми так вирішили. Я був на саміті в Бухаресті, коли ми вирішили, що Україна буде членом (НАТО). Це рішення залишається в силі, якщо Україна виконає критерії для членства і якщо вона цього захоче", - заявив Столтенберг.

За даними соціологічної групи Рейтинг, в Україні в листопаді зафіксовано найбільший рівень підтримки вступу України в НАТО серед населення. Якби зараз проводився референдум про вступ України в НАТО, то половина опитаних (51%) проголосували б за вступ, 25% - проти. Ще чверть - не визначилися або не брали б участі у такому референдумі.

Джерело: ЄС-плюс

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини