Україна і Польща прийняли спільну декларацію солідарності

20.10.2016, 14:19
Україна і Польща прийняли спільну декларацію солідарності - Фото
9456c588c548001a16e234c037481f7d.jpg
Верховна Рада прийняла декларацію пам'яті і солідарності з сеймом Польщі, в якій парламентарії двох країн закликають народи Європи згадати про причини і наслідки Другої світової війни, а також докласти зусиль для захисту безпеки і свободи сьогоднішньої Європи. За відповідний проект постанови №5280 проголосували 243 народних депутата, передає кореспондент ЛІГА.net.

Депутати сейму Польщі та Верховної Ради звертають увагу на те, що пакт Молотова-Ріббентропа від 23 серпня 1939 року, укладений двома тоталітарними режимами - радянською Росією та нацистською Німеччиною - призвів до початку Другої світової війни. Наслідком цих подій була окупація Польщі і країн Балтії. Також після 1945 року почався новий етап поневолення Східної і Центральної Європи комуністичним режимом.

"Ми пам'ятаємо, що млява міжнародна реакція на ескалацію перед Другою світовою війною тоталітарних і шовіністичних ідеологій, відсутність незалежної реакції на порушення з боку агресорів міжнародного права, а також політика поступок стимулювали агресію комуністичного і нацистського режиму. В результаті це призвело до поділу Європи", - сказано в декларації.

Депутати двох країн вшановують пам'ять жертв агресії і окупації двох країн в 20-м столітті, а також пам'ятають про боротьбу польських і українських національних сил проти комуністичного і нацистського режиму.

Читайте також: У Польщі вибачилися за вандалізм над пам'ятником бійцям УПА

Автор проекту декларації - спікер Андрій Парубій повідомив про те, що сьогодні аналогічну декларацію планує прийняти сейм Польщі.

Спочатку  планувалося, що декларація буде прийнята і в сеймасі Литви. Як пояснила голова парламентського комітету у закордонних справах Ганна Гопко, прийняття декларації пам'яті і солідарності сеймасом Литви відкладається, тому що там зараз проходять вибори. За словами Гопко, нинішній склад сеймаса вже не буде проводити пленарних засідань, а новий збереться не раніше середини грудня. Вона зазначила, що після цього сеймас Литви зможе приєднатися до декларації сейму Польщі та Верховної Ради України.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина