Україна подала до ЄСПЛ список керівників захоплення Криму

01.06.2017, 14:21
Україна подала до ЄСПЛ список керівників захоплення Криму - Фото
Павло Петренко

За словами міністра юстиції Павла Петренка, встановлено конкретний перелік посадових осіб РФ, які координували і керували процесом окупації

Україна передала до Європейського суду з прав людини перелік російських військових, причетних до захоплення Криму. Список буде доповнено і передано до Міжнародного кримінального суду. Про це повідомив міністр юстиції Павло Петренко на прес-конференції, передає кореспондент LIGA.net.

"Нами встановлено конкретний перелік посадових осіб РФ, які координували і керували операцією по захопленню Криму. Серед них міністр оборони РФ генерал армії Шойгу, заступники міністра оборони РФ Панков і Булгак, начальник генштабу РФ генерал армії перший заступник міністра оборони Герасимов, віце-адмірал заступник командувача ВМФ РФ Федоренков, генерал-лейтенант заступник командувача південного військового округу Турчинюк, командувач ЧФ РФ адмірал Вітко, генерал-майор Остріков начальник берегових військ ЧФ РФ", - сказав він.

Петренко також повідомив, що безпосередньо в Криму за дії так званих козаків і самооборонівців відповідав Антифєєв, колишній міністр безпеки Придністровської республіки. Влітку 2014 року Антифєєв отримав статус "віце-прем'єра ДНР з питань безпеки".

"Всіх цих осіб та їхню участь було зафіксовано. Інформація передана до ЄСПЛ. Цей список ще не повний. Ті докази, які будуть предметом розгляду ЄСПЛ, які будуть зафіксовані в рішенні ЄСПЛ, потім стануть доказовою базою для розгляду цієї справи в Міжнародному кримінальному суді" , - додав міністр.

У 2016 році Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) найбільше рішень щодо порушень Європейської конвенції з прав людини ухвалив стосовно Росії.

Росія окупувала Автономну республіку Крим у 2014-му році. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 -го початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Ключові міжнародні організації, в тому числі Генеральна асамблея ООН, засудили дії Росії і назвали анексію і окупацію Криму незаконною. Проти РФ були введені економічні санкції. За проведення Москвою так званих виборів за участю Криму в 2016-му році парламент України визнав Держдуму РФ нелегітимною.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии