RU

Україна подала до ЄСПЛ п'ять позовів проти країни-агресора Росії

09.02.2017, 16:04
Україна подала до ЄСПЛ п'ять позовів проти країни-агресора Росії - Фото
46d5e755915eb4e8cdbb0c128df146c2.jpg

Україна подала до Європейського суду з прав людини п'ять позовів проти Російської Федерації за фактами окупації Криму, військової агресії в Донбасі, щодо порушення прав людини на окупованих територіях і незаконного вивезення дітей-сиріт до РФ. Про це сьогодні на брифінгу повідомив міністр юстиції Павло Петренко, передає кореспондент LIGA.net.

"Ми зараз вже можемо говорити про декілька великих блоків судових баталій, які Україна розпочала проти РФ. За три роки ми сформували великий пул кейсів за позовами України проти РФ до ЄСПЛ, які базуються, крім рішень міжнародних організацій, на десятках тисяч доказів, зібраних нашими військовими, правоохоронними органами і службами, що стали основою п'яти позовів України проти Росії до ЄСПЛ", - сказав він.

Петренко зазначив, що перший позов до ЄСПЛ стосується факту окупації Криму, другий - подій в Донбасі і агресії Росії, третій позов - про порушення прав людини в Криму і в Донбасі з боку окупантів: вбивства, тортури, викрадення.

"Останній позов, який також вже є в ЄСПЛ, це справа дітей-сиріт. В рамках цієї справи ми доводимо, що РФ працює в тісній співпраці з терористичними організаціями ДНР/ЛНР. У нас є докази, що прикордонні органи РФ пропустили і сприяли незаконному викраденню українських дітей і переміщенню їх в РФ", - сказав міністр.

Петренко додав, що на сьогодні Мінюст готує подачу до ЄСПЛ шостого позову у справі про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

У 2016 році Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) найбільше рішень про порушення Європейської конвенції з прав людини ухвалив стосовно Росії.

Росія окупувала Автономну республіку Крим в 2014-му році. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014-го початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Ключові міжнародні організації, в тому числі Генеральна асамблея ООН, засудили дії Росії і назвали анексію і окупацію Криму незаконною. Проти РФ були введені економічні санкції. За проведення Москвою так званих виборів за участю Криму в 2016-му році парламент України визнав Держдуму РФ нелегітимною. 

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини