Україна подає на РФ до Гааги за користування кримським шельфом

07.10.2016, 11:56
Україна подає на РФ до Гааги за користування кримським шельфом - Фото
Павло Петренко

Всі досудові механізми врегулювання з країною-агресором вичерпані, йде процес ініціювання справи в Міжнародному суді ООН, заявили в Мін'юсті

Україна подає позов проти Росії в Міжнародний суд ООН за використання надр на континентальному шельфі в анексованому Криму. Про це повідомив міністр юстиції Павло Петренко, виступаючи в парламенті, передає кореспондент  ЛІГА.net.

Глава Мін'юсту розповів, що зараз триває досудова робота, щоб зафіксувати порушення з боку РФ з міжнародної конвенції по боротьбі з фінансуванням тероризму та міжнародної конвенції по ліквідації всіх форм расової дискримінації.

"За цими двома конвенціями у Росії немає можливості уникнути міжнародного суду, якщо ми доведемо її причетність до порушень, зазначених в конвенціях", - сказав він.

Петренко повідомив, що за цими двома конвенціями проведено кілька раундів досудових процедур, і якщо РФ не визнає свої порушення і не врегулює їх, то Україна буде ініціювати судовий розгляд в міжнародному суді ООН.

"Третя конвенція, яка відноситься до грубого і нахабного порушення прав України тим, що наші надра використовуються на континентальному шельфі в Криму. Ми по цій конвенції вичерпали всі досудові механізми врегулювання з країною-агресором, і зараз йде процес ініціювання справи в міжнародному суді ООН" , - підкреслив він.

Читайте також: Росія домагається в ООН розширення шельфу в Арктиці

Міністр пояснив, що Росія, починаючи з 1990-х років, вписувала в міжнародні угоди положення про те, що якщо РФ цю угоду порушить, вона має право відмовитися від розгляду такої справи в міжнародному суді.

"Росія планомірно готувалася до агресії. Тому що вся російська дипломатія, починаючи з 90-х років, цілеспрямовано при підписанні міждержавних і міжнародних угод, включала положення, які дозволяли їй не поширювати на ці угоди право міжнародного суду", - додав він.

Петренко також повідомив, що Мін'юст спільно з МЗС проаналізували декілька тисяч міжнародних угод і знайшли "невелику, але серйозну кількість угод, які дозволяють нам без згоди країни-агресора звернутися в міжнародний суд".

Петренко також повідомив, що Україна вже направила в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) п'ять скарг з приводу Росії.

"У всього цивілізованого світу немає сумнівів, що Росія є країною-агресором, яка грубо топчеться по світовому правопорядку. Я впевнений, що Україна виграє всі ті справи, які ми ініціювали. Це буде частиною відповіді і відновленням справедливості", - підкреслив він.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проєктБоялись, що хворі бігатимуть вулицями