RU

Україна починає судовий процес проти Тимошенко і Лазаренка

04.11.2013, 14:12
Україна починає судовий процес проти Тимошенко і Лазаренка - Фото
Юлія Тимошенко і Павло Лазаренко
Міністерство доходів і зборів України почало судовий процес для захисту інтересів української держави у справі про розкрадання $200 млн., у незаконному присвоєнні яких підозрюються екс-прем'єри Юлія Тимошенко и Павло Лазаренко. Про це йдеться в повідомленні юридичної фірми Lawrence Graham, якій Міндоходов доручило представляти інтереси країни в судах.

"Ми раді прийняти участь у цій важливій справі і вважаємо, що наша міжнародна мережа юристів, які займаються економічними злочинами і відновленням активів, дає нам необхідний професійний досвід для вирішення завдань подібного роду", - заявив старший партнер і голова відділу з питань економічних злочинів та поверненню активів юркомпанії Ендрю Віттс.

Позови подані до судів США та Швейцарії. У Міндоходов подачу позовів поки офіційно ніяк не коментують.

Нагадаємо, міністр юстиції Олена Лукаш нещодавно заявляла, що Тимошенко не помилують до завершення всіх кримінальних справ. Раніше конгресмени США назвали помилування Тимошенко ключовою умовою підписання угоди про асоціацію з ЄС. Народні депутати України планували включити розгляд законопроектів про звільнення Тимошенко до порядку денного поточної сесії парламенту.

У новому позові, за інформацією джерела, Тимошенко є головним фігурантом. Цей позов пред'являється одному з швейцарських банків, який, за неофіційною інформацією, контролюється Лазаренком. Через цей банк, згідно з позовом  Тимошенко, очолюючи уряд у 2008-2010 роках, нібито "відмивала гроші у великому обсязі, ... особисто отримуючи величезні суми державних грошей". Так, за словами джерела, в позові наводяться факти переведення екс-прем'єром сум в $44 млн. і $14 млн. з рахунків її офшорної компанії на рахунку в банку.

Екс-адвокат Тимошенко, нардеп-бютівець Віктор Швець вважає, що подібні позови безперспективні: "Спроби прив'язати Тимошенко до грошей Лазаренка робилися не один раз, але американський суд чітко роз'яснив, що вона до них не має відношення. Тому всі питання тут можуть бути тільки до сторони Лазаренка".

Досьє на Юлію Тимошенко

Досьє на Павла Лазаренка

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини