RU

Україна підписала угоду про асоціацію з Європейським Союзом

21.03.2014, 11:20
Україна підписала угоду про асоціацію з Європейським Союзом - Фото
Арсеній Яценюк та Херман ван Ромпей (фото - ЕРА)
Європейський Союз і Україна сьогодні в Брюсселі підписали Угоду про асоціацію. З європейської сторони свій підпис поставив президент Європейської ради Херман ван Ромпей, з української- прем'єр-міністр Арсеній Яценюк. Про це повідомив в.о. міністра закордонних справ Андрій Дещиця.

Сторони також підписали додатковий документ, так званий "заключний акт", згідно з яким тимчасове, до затвердження в парламентах України та країн-членів ЄС, виконання політичної частини угоди почнеться негайно.

Економічна частина набуде чинності після завершення виборчого процесу в Україні, в проміжку між літом 2014 і початком 2015 року. Додатковий документ може бути підписаний навіть у відсутності лідерів, на технічному рівні.

Україна підписала угоду про асоціацію з Європейським Союзом
Раніше Яценюк заявив, що Україна буде готова підписати економічну частину угоди про асоціацію з ЄС після президентських виборів в Україні, але фактично Київ уже зараз починає процес економічних зрушень.

За його словами, було прийнято "єдино правильне рішення спочатку підписати політичну частину угоди - отримати від Європейського Союзу відкритий ринок для українських товарів, ще раз в Україні і в Європі провести консультації щодо відкриття українського ринку для європейських товарів і далі підписати другу частину" .

У четвер Комітет з питань зовнішньої торгівлі Європарламенту підтримав
скасування імпортних мит на товари з України. В українському уряді кажуть, що можливість заходу на європейський ринок і несплата відповідних імпортних мит дасть українській економіці можливість отримати понад $400 млн. за перший рік.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини