RU

Україна оскаржить рішення суду про виплату Росії по справі ЄЕСУ

20.09.2012, 17:59
Україна оскаржить рішення суду про виплату  Росії по справі ЄЕСУ - Фото
71a77828950ae7bae9d0387389825d3a.jpg
Україна оскаржить в апеляційному порядку рішення Господарського суду Києва про виплату українським урядом Міністерству оборони РФ понад 3,1 млрд.грн. (близько $390 млн.) у справі корпорації Єдині енергетичні системи України (ЄЕСУ).

"Прийняте судом рішення буде оскаржено в апеляційному порядку в Київському апеляційному господарському суді у строки, визначені ст. 93 Господарського процесуального кодексу України", - йдеться в коментарі Міністерства юстиції України, передає Інтерфакс-Україна.

"Правові аргументи при апеляції будуть викладені в апеляційній скарзі, яка готується", - зазначається також у коментарі Мін'юсту.

Нагадаємо, в середу Госпсуд Києва частково задовольнив позов Міноборони РФ у справі ЄЕСУ, зобов'язавши Україну виплатити російській стороні 3 млрд. 113 млн. 53 тис. 506 грн.

Зазначений обов'язок, як стверджує позивач, виник наприкінці 1990-х років, коли ЄЕСУ на чолі з Юлією Тимошенко не виконала гарантовану урядом України на чолі з Павлом Лазаренком угоду 1997 року про постачання корпорацією ЄЕСУ продукції для потреб російського оборонного відомства.

Представник корпорації ЄЕСУ в суді заявив, що листи Лазаренка юридично не є державними гарантіями, а ЄЕСУ виконати поставки в повному обсязі завадив тиск з боку державних органів України.

Представники уряду України на засіданні суду вказували на закінчення строку позовної давності, а також стверджували, що ніяких держгарантій за зобов'язаннями ЄЕСУ не було.

В даний час Київський райсуд Харкова розглядає справу за обвинуваченням екс-прем'єра Тимошенко у махінаціях в рамках корпорації ЄЕСУ, якою вона свого часу керувала. Прокуратура заявила позов про відшкодування екс-прем'єром збитку в 19,5 млн.грн. по справі ЄЕСУ. Генпрокурор Віктор Пшонка стверджує, що справу проти Тимошенко за корпорації ЄЕСУ було незаконно закрито в 2005 році під тиском колишнього на той час президента країни Віктора Ющенка відразу після призначення Тимошенко головою правління.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини