RU

Україна не зверталася до ЄС за компенсаціями, - Фюле

26.11.2013, 10:43
Україна не зверталася до ЄС за компенсаціями, - Фюле - Фото
Штефан Фюле (фото - ЕРА)
Комісар Європейського Союзу з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле спростував заяву Кабміну про те, що Україна і Євросоюз не домовилися про компенсатори в разі підписання угоди про асоціацію з ЄС. Про це пише Комерсант-Україна.

Фюле заявив, що в європейські органи влади не надходили пропозиції Києва про полегшення торговельного режиму для товаровиробників, які можуть постраждати від блокади з боку Росії після підписання угоди.

"Наскільки я пам'ятаю, від України було тільки два запити. Перший стосується одного виробника специфічної сталі, де вже діють антидемпінгові заходи з боку ЄС. Був також запит про одного виробника продовольчої групи, який зіткнувся з претензіями Росії з приводу безпеки продукції (ймовірно, йдеться про компанію Roshen , - ред.)" , - сказав він.

Комісар виключив можливість того, що дискусія по компенсаційному пакету проходила без його участі. "Це входить в сферу моєї відповідальності", - підкреслив він.

Окремо Фюле відреагував на відомості про те, що імплементація угоди про асоціацію дорого обійдеться Україні. "В останні дні та години я чув різні суми, наприклад про те, що Україна вимагає суми близько $20 млрд., щоб адаптуватися до європейських стандартів. Це нонсенс. Я не визнаю такі цифри і не розумію , звідки вони взялися", - заявив єврокомісар, відмовившись, втім, дати свою оцінку таких витрат.

Нагадаємо, 21 листопада Кабмін призупинив підготовку до асоціації України з Євросоюзом. Уряд "в інтересах національної безпеки" вирішив залучити в процес євроінтеграції Росію.

Обурені таким рішенням громадяни України під керівництвом опозиції  вийшли на Євромайдан. У неділю на всенародному віче на Європейській площі в Києві прихильниками євроінтеграції була прийнята резолюція, що закликає до вступу в ЄС або відставку президента і уряду України.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини