RU

Україна не зможе стати членом МС після асоціації, - Євросоюз

19.09.2013, 10:01
Україна не зможе стати членом МС після асоціації, - Євросоюз - Фото
Херман Ван Ромпей (фото - EPA)
Про це президент Європейського Cовета Херман Ван Ромпей сказав в інтерв'ю російській газеті Комерсант.

Він повідомив, що якщо країна одночасно бере участь у зоні вільної торгівлі з ЄС і хоче увійти до Митного союз, де не всі країни є членами СОТ, то це буде неможливо. "Тоді це перетворюється на модель"або-або, але це не політична проблема, а логічний наслідок - ви не можете мати ЗВТ з нами, і в той же час Митний союз з країнами, що не настільки відкрили власну торгівл , як це зробили ми. Тому не можна говорити, що це тиск з нашого боку", - сказав Ромпей.

Він зазначив, що близькі до завершення угоди про асоціацію з Молдовою, Грузією, Вірменією та Україною. " З Україною ми завершили переговори, проте країні необхідно виконати ряд процедур перед підписанням угоди. Ми не вважаємо, що це загрожує російським інтересам, ці країни повинні приймати самостійні рішення, без тиску ззовні", - підкреслив він.

Ромпей додав, що були проведені переговори, тому з боку ЄС ніякого тиску немає , немає обмежуючих умов " якщо ви робите це, то ми зробимо те". "Якщо країна входить в угоду про асоціацію, що означає і політичну співпрацю, і угода про зону вільної торгівлі, то це не повинно сприйматися як перешкода хорошим відносинам з Росією - це не модель "або-або", скоріше "і-і", на що в Росії не завжди дивляться аналогічним чином" , - сказав він.

Нагадаємо, вчора Кабінет міністрів України схвалив проект угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Наступний крок - підписання документа на саміті Східного партнерства у Вільнюсі в кінці листопада.

Досьє на Хермана Ван Ромпея
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини