RU

Україна не виконала жодного пункту вимог ЄС, - експерти

19.06.2013, 11:32
Україна не виконала жодного пункту вимог ЄС, - експерти - Фото
1b13dac715fc14b3e4844a1588e732d3.jpg
Консорціум експертів, які фінансуються фондом Відродження, представив результати моніторингу виконання Україною вимог Євросоюзу, необхідних для підписання угоди про асоціацію. Згідно зі звітом, Україна не досягла відчутного прогресу ні по одному з 11 критеріїв ЄС. Експерти наголошують: якщо до вересня ситуація не зміниться, угоду про асоціацію цього року підписано не буде. Про це пише газета Комерсант-Україна.

Найвищі оцінки - в області боротьби з виборчим правосуддям, впровадження нового Кримінального процесуального кодексу, боротьбі з корупцією, а також розширення повноважень Рахункової палати.

Експерти високо оцінили прийняття парламентом чотирьох антикорупційних законопроектів, необхідних планом дій щодо лібералізації візового режиму з Євросоюзом, відзначивши при цьому, що документи "далекі від досконалості, оскільки прийняті поспішно".

"Позитивним моментом є помилування колишніх членів уряду Юрія Луценка та Георгія Філіпчука. Але зрозуміло, що без звільнення Юлії Тимошенко цього недостатньо, щоб поставити під цим пунктом жирний плюс", - пояснив президент аналітичного центру Відкрита політика Ігор Жданов.

Мінімальний прогрес був відзначений у сфері інвестиційного клімату, підготовці до впровадженню зони вільної торгівлі з ЄС, конституційної реформи, а також реформи судової системи та прокуратури.

Разом з тим експерти констатували повну відсутність прогресу у сфері реформування органів внутрішніх справ, виборчого законодавства, практики виборів та незалежності ЗМІ. Серед іншого стурбованість авторів звіту викликало позбавлення мандатів народних депутатів Олександра Домбровського, Сергія Власенка і Павла Балоги.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини