МЗС: Україна не постачає зброю до Сирії

09.10.2012, 13:24
МЗС: Україна не постачає зброю до Сирії - Фото
Фото: Бі-бі-сі

Яким чином ящики зі зброєю досягли Алеппо, невідомо. Саудівська Аравія відмовляється від коментарів із цього питання

Україна не здійснювала поставки до Сирії товарів військового призначення. Про це заявив сьогодні на брифінгу керівник прес-служби МЗС Олександр Дікусаров, коментуючи інформацію про те, що в руки сирійських повстанців у місті Алеппо потрапили ящики з товарами військового призначення українського походження.

"Україна суворо дотримується своїх міжнародних зобов'язань у сфері передачі товарів військового призначення та подвійного використання. І не здійснювала і не здійснює поставки таких товарів до Сирії", - сказав Дикусаров.

Він також зазначив, що, за інформацією МЗС, в 2010 році був укладений контракт на постачання товарів військового призначення для потреб Міністерства оборони Саудівської Аравії в повній відповідності з міжнародними вимогами і національними процедурами. Дікусаров зазначив, що за більш детальною інформацією щодо реалізації даного контракту МЗС рекомендує звернутися в Державну службу експортного контролю України.

Відповідаючи на питання, яким чином ящики зі зброєю могли опинитися в руках сирійських повстанців, Дикусаров звернув увагу на те, що українська система контролю за озброєнням, за оцінками експертів, є однією з кращих у світі. "Ми не можемо робити припущень, яким чином після отримання відповідного вантажу в Саудівській Аравії або іншої контрактною стороною здійснювалося його використання. Це вже в певній мірі відповідальність тієї сторони, яка є учасником контракту", - сказав він.

Нагадаємо, раніше в ЗМІ з'явилося повідомлення, що на базі сирійських повстанців у місті Алеппо виявлено три невеликих ящика з військовим вантажем, відправлені з України в Саудівську Аравію.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Новая нормальность" и как в ней дальше жить