RU

МЗС: Україна не постачає зброю до Сирії

09.10.2012, 13:24
МЗС: Україна не постачає зброю до Сирії - Фото
Фото: Бі-бі-сі
Україна не здійснювала поставки до Сирії товарів військового призначення. Про це заявив сьогодні на брифінгу керівник прес-служби МЗС Олександр Дікусаров, коментуючи інформацію про те, що в руки сирійських повстанців у місті Алеппо потрапили ящики з товарами військового призначення українського походження.

"Україна суворо дотримується своїх міжнародних зобов'язань у сфері передачі товарів військового призначення та подвійного використання. І не здійснювала і не здійснює поставки таких товарів до Сирії", - сказав Дикусаров.

Він також зазначив, що, за інформацією МЗС, в 2010 році був укладений контракт на постачання товарів військового призначення для потреб Міністерства оборони Саудівської Аравії в повній відповідності з міжнародними вимогами і національними процедурами. Дікусаров зазначив, що за більш детальною інформацією щодо реалізації даного контракту МЗС рекомендує звернутися в Державну службу експортного контролю України.

Відповідаючи на питання, яким чином ящики зі зброєю могли опинитися в руках сирійських повстанців, Дикусаров звернув увагу на те, що українська система контролю за озброєнням, за оцінками експертів, є однією з кращих у світі. "Ми не можемо робити припущень, яким чином після отримання відповідного вантажу в Саудівській Аравії або іншої контрактною стороною здійснювалося його використання. Це вже в певній мірі відповідальність тієї сторони, яка є учасником контракту", - сказав він.

Нагадаємо, раніше в ЗМІ з'явилося повідомлення, що на базі сирійських повстанців у місті Алеппо виявлено три невеликих ящика з військовим вантажем, відправлені з України в Саудівську Аравію.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини