RU

Україна не готова до безвізового режиму зі США, - посол Теффт

15.03.2013, 17:57
Україна не готова до безвізового режиму зі США, - посол Теффт - Фото
Джон Теффт
Україна не відповідає критеріям країни, яка може мати безвізовий режим зі США, заявив посол США в Україні Джон Теффт. Інтерв'ю з послом опубліковано в №10 журналу Корреспондент.

"Деякі держави підпадають під програму безвізового режиму. Щоб потрапляти в ці критерії за окремими видами віз, країни повинні відповідати дуже суворим вимогам, прописаним не тільки в акті про громадянство та еміграції, але й у законі США про безпеку кордонів. Україна поки не відповідає критеріям безвізового режиму", - відзначив американський дипломат.

Посол підкреслив, що США намагаються видавати візи всім, хто за законом відповідає вимогам для їх отримання. "У нас є спеціальні програми, що надають додаткові можливості для подорожей, наприклад програма Work & Travel, призначена для студентів... У 2012-му близько 12 тис. українських студентів з'їздили за цією програмою. Я сподіваюся, що в нинішньому році ми зможемо досягти принаймні такого ж рівня", - підкреслив він.

Відповідаючи на питання про те, що з Україною не так і які зміни їй потрібні, Теффт сказав: "У мене немає рецепту. Ми говоримо про складні речі, про склад розумів, культуру. Але Каха (Каха Бендукідзе, екс-міністр Грузії з координації економічних реформ, - ред.) прав, будь-яку країну можна змінити. Тож я не підпишуся під прогнозами, що в України нічого не вийде, що вона щось на зразок проклятої країни. Ні. Україна може змінитися. Але треба докладати до цього зусиль. Треба викорінити корупцію".

Він додав, що мова-то йде не тільки про те, наскільки в Україні захищені інтереси міжнародних компаній. "Якщо ви власник маленького бізнесу де-небудь в Вінниці і живете в постійному страху, що ваш бізнес може відняти рейдер, який підкупить людей в прокуратурі або податкової інспекції, то вам, напевно, не дуже захочеться розвивати свій бізнес, щоб не привернути до себе увагу тим, що ви успішні. В американській економіці 50% несільськогосподарського внутрішнього продукту виробляється малим і середнім бізнесом. Я думаю, розвиток цього сектору міг би вирішити проблеми України", - пояснив він.

Нагадаємо, Київ і Вашингтон завершують переговори про введення 10-річних американських віз для українців. Зараз США проводять відповідні внутрішньодержавні процедури, по завершенню яких українцям почнуть видавати подібні візи.

Нещодавно стало відомо, що Білий дім розробляє проект імміграційної реформи, який дозволить нелегальним іммігрантам отримати посвідку на проживання протягом восьми років. Відповідно до плану, 11 мільйонів нелегалів, які знаходяться в країні,  зможуть подати заяву на новий тип візи - потенційного законного іммігранта. У разі схвалення заявки вони можуть просити про надання такого ж тимчасового правового статусу для подружжя та дітей, які проживають за межами країни.

Досьє на Джона Теффта

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини