RU

Україна може втратити шанс на асоціацію з ЄС, - євродепутат

12.11.2013, 11:24
Україна може втратити шанс на асоціацію з ЄС, - євродепутат - Фото
Павло Коваль (фото - стоп-кадр з відео)
Якщо на саміті у Вільнюсі не буде підписано угоду про асоціацію України та ЄС, то чергова така можливість з'явиться тільки в 2016 році. Причому не виключено, що Київ може і зовсім втратити шанс на євроінтеграцію в майбутньому. Таке припущення зробив польський євродепутат Павло Коваль в інтерв'ю виданню Rzeczpospolita.

"Деякі стверджують, що угоду можна підписати в будь-який момент після вільнюського саміту. Теоретично так, тому що воно готове, але фактично - ні", - заявив євродепутат.

Політик , що в 2014 році відбудеться ротація у владних інститутах ЄС і з'явиться новий склад Європарламенту після травневих виборів. А в 2015 році пройдуть президентські вибори в Україні.

"Якщо тема (асоціації України з ЄС - ред.) повернеться, то тільки в середині 2016 року. Це дуже багато втраченого часу. Не кажучи про те, що 2016 може бути вже зовсім іншою епохою в мисленні ЄС", - зазначається у публікації.

За словами Коваля, ЄС перед самітом "Східного партнерства" чомусь показав свою пасивність з українського питання.

"Брюссель на фінішній прямій пасивний. Якщо втручається Путін, то з іншого боку те ж повинен робити якийсь важливий європейський політик. І справа повинна перейти в публічну площину. ЄС повинен згадати свою обіцянку, яка стосується також скасування віз", - додав Коваль.

Нагадаємо, 28 листопада у Вільнюсі планується підписання угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з ЄС. Однак для цього потрібно виконати ряд вимог. На сьогодні основна з них - звільнення екс-прем'єра Тимошенко. Зараз партія Януковича затягує вирішення цього питання.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини