RU

Україна може посилити спільну європейську армію - Клімкін

11.03.2015, 11:15
Україна може посилити спільну європейську армію - Клімкін - Фото
Павло Клімкін
Якщо загальна європейська армія буде створена, Україна могла б її підсилити. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає Європейська правда.

Глава МЗС послався на "наявний досвід участі України в операціях ЄС з підтримання миру і безпеки, залучення наших збройних сил до формування спільних з країнами-членами ЄС бойових груп".

"Безпека Європи неподільна, тому важливо забезпечити здатність ЄС адекватно реагувати на виклики світу і безпеки не тільки в межах сучасних кордонів Євросоюзу, але і в сусідніх країнах, які, тим більше, є потенційними членами ЄС", - додав Клімкін.

За його словами, незалежно від дискусій про спільну армію, питання європейської безпеки вимагають негайного вирішення, це є критерієм ефективності самого ЄС.

"Здатність ЄС адекватно відреагувати на агресію Росії - це і є тест на ефективність Євросоюзу. ЄС уже сьогодні може суттєво посилити спроможності моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі, а також вести окрему операцію в рамках загальної політики безпеки і оборони", - зазначив глава МЗС.

Як повідомлялося, голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Європа зможе переконливо реагувати на загрозу миру як в країнах-членах, так і в сусідніх з ЄС країнах у разі створення загальноєвропейської армії.

Читайте також: Для спільної європейської армії потрібно фінансування - Схетина

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини