RU

Україна готова до переговорів щодо закриття кордону з РФ - МЗС

27.08.2014, 16:25
Україна готова до переговорів щодо закриття кордону з РФ - МЗС - Фото
Євген Перебийніс
Україна розраховує, що російські і українські прикордонні служби в найближчі години і дні почнуть переговори з приводу закриття українсько-російського кордону. Про це на брифінгу повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, за його словами, вчорашня зустріч президента України Петра Порошенка з президентом Росії Володимиром Путіним та іншими учасниками переговорів в Мінську була повністю присвячена мирному врегулюванню конфлікту в Донбасі.

"Незважаючи на непростий характер переговорів, їх результати ми оцінюємо як перший, але надзвичайно важливий крок до знаходження точок дотику з цілої низки питань. Учасники зустрічі в цілому підтримали логіку мирного плану президента Порошенко, що, незважаючи на неготовність Росії визнати свою відповідальність за те, що відбувається сьогодні в Донбасі, дає підстави для обережного оптимізму з точки зору його подальшої імплементації", - сказав він.

За словами Перебийніса, основними результатами мінської зустрічі стали домовленості про досягнення найближчим часом реального прогресу у звільненні всіх заручників, активізація консультацій з метою закриття контрольованих незаконними збройними формуваннями ділянок українсько-російського кордону. З цією метою буде негайно встановлений ефективний контакт між українськими та російськими прикордонниками і Генеральними штабами обох країн.

"В цілому можемо сказати, що мінська зустріч стала важливим кроком до відновлення миру в Україні. Президент Петро Порошенко показав всьому світу, що заради досягнення цієї мети Україна відкрита до діалогу з усіма. Разом з тим, чіткою позицією президента є те, що предметом таких переговорів не можуть бути національні інтереси України, суверенітет і територіальна цілісність нашої держави, життя і свобода наших громадян", - зазначив він.

На запитання журналістів, коли можуть початися консультації з приводу українсько-російського кордону і чи є вже чіткі дати, Перебийніс відповів: "Ми сподіваємося, що вже в найближчі дні, години активізується робота тристоронньої контактної групи, яка, власне, за домовленістю сторін має всі повноваження обговорювати весь комплекс цих питань. Ми також сподіваємося, що в найближчі дні та години будуть встановлені контакти між керівництвом прикордонних служб України та Росії для того, щоб розробити чіткий алгоритм закриття кордону... І також ми сподіваємося, що найближчим часом буде встановлений безпосередній контакт між керівництвами генеральних штабів. Наскільки я знаю, перший такий контакт вже був встановлений. Думаю, це дасть можливість на цьому рівні обговорювати конкретні кроки і механізми, як досягти втілення домовленостей, досягнутих в Мінську".

Коментуючи на прохання кореспондента ЛІГАБізнесІнформ інформацію про те, що на тлі мінських переговорів Збройні сили РФ розгорнули свій штаб в одному з українських сіл, Перебийніс сказав: "Ми постійно на такі речі реагуємо... По кожному такому факту незаконного перетину кордону, поставок зброї і техніки, військовослужбовців ми надсилаємо відповідні ноти протесту до МЗС Росії, і інформуються міжнародні партнери. Звичайно, питання російської збройної присутності в Україні піднімалося українським керівництвом на зустрічі в Мінську. Російська сторона продовжує заперечувати ці факти. Але вони настільки незаперечні, що, думаю, тільки Російська Федерація і залишається єдиною країною, яка не хоче бачити реальної ситуації, і її визнавати".

Нагадаємо, раніше президенти України та Росії, Петро Порошенко та Володимир Путін на зустрічі в Мінську домовилися почати консультації щодо закриття кордону.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини