RU

МЗС України готовий посперечатися зі США

02.10.2012, 12:41
МЗС України готовий посперечатися зі США - Фото
31d21531b94587d97e9b0f9b6ed79987.jpg
Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що Україна готова до "критичного діалогу" зі Сполученими Штатами Америки. Про це він сказав сьогодні в ході ХІ Ради керівників закордонних дипломатичних установ України.

Грищенко зазначив, що стратегічне партнерство зі Сполученими Штатами Америки є ключовою складовою зовнішньої політики України. "З'явилися нові підстави говорити про їх стратегічний характер. Рішення відмовитися від високозбагаченого урану в обмін на фінансування технологічних досліджень було вигідним не лише нам - воно стало важливим елементом реалізації ініціатив США в напрямку нерозповсюдження", - додав він.

Що стосується політичного виміру українсько-американських відносин, Грищенко підкреслив, що Україна готова до критичного діалогу. "Проблемні питання відомі. Розглядати їх можливо в тому числі шляхом більш активного роз'яснення ситуації в Україні та логіки наших внутрішніх рішень. І це завдання кожного з посольств. Тим більше, що це логіка держави, готового неухильно дотримуватися вимог не тільки національної, а й європейської законодавчої системи", - сказав він.

Нагадаємо, раніше Сенат США схвалив резолюцію щодо ситуації в Україні. У резолюції підкреслюється: "Сенат закликає Державний департамент ввести візові санкції щодо осіб, відповідальних за позбавлення волі Юлії Тимошенко і жорстоке поводження з нею, а також за засудження інших політичних лідерів, пов'язаних з "помаранчевою" революцією 2004 року".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини