МЗС України готовий посперечатися зі США

02.10.2012, 12:41
МЗС України готовий посперечатися зі США - Фото
31d21531b94587d97e9b0f9b6ed79987.jpg

Міністр Грищенко зобов'язав послів України активно роз'яснювати за кордоном логіку рішень української влади

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що Україна готова до "критичного діалогу" зі Сполученими Штатами Америки. Про це він сказав сьогодні в ході ХІ Ради керівників закордонних дипломатичних установ України.

Грищенко зазначив, що стратегічне партнерство зі Сполученими Штатами Америки є ключовою складовою зовнішньої політики України. "З'явилися нові підстави говорити про їх стратегічний характер. Рішення відмовитися від високозбагаченого урану в обмін на фінансування технологічних досліджень було вигідним не лише нам - воно стало важливим елементом реалізації ініціатив США в напрямку нерозповсюдження", - додав він.

Що стосується політичного виміру українсько-американських відносин, Грищенко підкреслив, що Україна готова до критичного діалогу. "Проблемні питання відомі. Розглядати їх можливо в тому числі шляхом більш активного роз'яснення ситуації в Україні та логіки наших внутрішніх рішень. І це завдання кожного з посольств. Тим більше, що це логіка держави, готового неухильно дотримуватися вимог не тільки національної, а й європейської законодавчої системи", - сказав він.

Нагадаємо, раніше Сенат США схвалив резолюцію щодо ситуації в Україні. У резолюції підкреслюється: "Сенат закликає Державний департамент ввести візові санкції щодо осіб, відповідальних за позбавлення волі Юлії Тимошенко і жорстоке поводження з нею, а також за засудження інших політичних лідерів, пов'язаних з "помаранчевою" революцією 2004 року".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнер проєкту – sweet.tvДенис Роднянський: "Якщо у нас є спеціалісти голлівудського рівня, то і кіно буде"