RU

Україна домовилася про статус спостерігача в МС, - Азаров

23.04.2013, 12:38
Україна домовилася про статус спостерігача в МС, - Азаров - Фото
Фото: ЕРА
Україні вдалося досягти принципової домовленості про отримання статусу спостерігача в Митному союзі Росії, Казахстану і Білорусії, який може бути офіційно закріплений в кінці травня. Про це у вівторок на зустрічі з журналістами іноземних ЗМІ повідомив прем'єр-міністр України Микола Азаров.

"Принципове рішення досягнуто... Зараз, на мій погляд, рішення прийнято, і йдеться про технічні питання", - сказав він. Голова українського уряду пояснив, що даний статус дозволить Україні мати представництво у Митному союзі і брати участь у засіданнях колегії, а також висловлювати свою думку, хоча і без права голосу. "Принаймні, ми будемо інформовані про всі рішення", - підкреслив Азаров.

Нагадаємо, раніше Азаров заявляв, що в кінці травня на зустрічі президентів країн Митного союзу і президента України Віктора Януковича буде обговорюватися питання надання Україні статусу спостерігача при МС: "Ми плануємо отримати статус спостерігача при Митному союзі, створити постійне представництво України при комісії Митного союзу і активно брати участь в обговоренні всіх рішень, які готуються керівництвом цієї комісії ".

Президент Віктор Янукович 28-29 травня в Астані планує взяти участь у засіданні Євразійського економічного ради, стверджує джерело в Адміністрації президента. "Україна зацікавлена ​​в розвитку економічного співробітництва з усіма міжнародними організаціями, в тому числі з Митним союзом", - розповіли в АП.

За словами самого Януковича, Україна буде вивчати документи Митного союзу після отримання статуса спостерігача. "Україна як спостерігач може почати процес розгляду положень Митного союзу, а їх прийнято більше двохсот, всі ці положення вимагають проходження внутрішньодержавних процедур і вимагають часу. Україна, отримавши статус спостерігача, може отримати доступ до цих документів, і ми почнемо їх розглядати", - сказав він.

За матеріалами Інтерфакс-Україна

Досьє на Миколу Азарова

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини