Україна чекає реакції на статті чеського журналіста про бойовиків

25.05.2017, 14:08
Україна чекає реакції на статті чеського журналіста про бойовиків - Фото
Фото: EPA

В опублікованих чеською газетою матеріалах з'їзду в ОРДЛО репортер прославляє терористів і яскраво описує їхні злочини проти українців

Посольство України в Чехії вимагає від редакції місцевої газети Mladá fronta DNES (буквально "Молодий фронт сьогодні") відреагувати на матеріали її журналіста, що написані за підсумками його поїздки до тимчасово окупованого Донбасу і прославляють бойовиків гібридної армії РФ. Копію відповідної замітки в цьому ж виданні посол Євген Перебийніс опублікував у Facebook.

У ній дипломат зазначає, що днями газета опублікувала три великих репортажа, зроблених "спецкореспондентом iDNES.cz на сході України" Адамом Хайєком з тимчасово окупованого Донецька. У цих матеріалах журналіст всіляко романтизує і прославляє підконтрольних Кремлю терористів, які "захопили частину української території і тримають в заручниках мільйони українців", пише Перебийніс.

"Здається, єдиним завданням Хайєка було показати максимально позитивний імідж злочинців, які разом з російськими військовими тероризують жителів Донбасу і знищують рештки його інфраструктури", - наголошує посол.

За словами Перебийніса, репортер зображує бойовиків мало не "робін гудами XXI століття", не згадуючи при цьому вчинені багатьма з них вбивства і тортури. "Автор використовує абсолютно неприйнятні метафори, властиві скоріше пропагандистському арсеналу прокремлівських ЗМІ", - йдеться в замітці дипломата.

Посол також зазначає, що висновок, який Хайєк намагається обманним шляхом нав'язати читачам, очевидний - "виправдати злочини Росії та її маріонеток в Донбасі, применшити їх і відвернути від них увагу".

При цьому Перебийніс наголошує, що журналіст потрапив на тимчасово окуповану територію в порушення українського законодавства, не отримавши відповідної акредитації і в'їхавши до ОРДЛО, найімовірніше, з території РФ.

"Чи розуміє редакція газети, що це кидає тінь не тільки на самого журналіста, а й на репутацію всього ЗМІ? Якщо керівництво редакції про це нічого не знало, чи готове воно засудити дії свого репортера, який, мабуть, зловживав ім'ям однієї з найвпливовіших чеських газет в тільки йому відомих цілях?" - резюмує дипломат. 

Останній з матеріалів Хайєка про бойовиків був опублікований 20 травня під назвою "Чеські богатирі, що борються в Донбасі: Тут більше демократії, ніж у вас". У ньому журналіст розповідає про громадян Чехії, які воюють в рядах терористів, і, зокрема, яскраво описує їхні злочини проти українців.

7 квітня 2017 року повідомлялося, що в Чехії суд закрив фейкове представництво терористів ДНР в країні, яке очолювала лідер чеської проросійської організації Народна самооборона Нела Лискова.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии