RU

Україна 144-а в списку 176 країн за рівнем боротьби з корупцією

05.12.2012, 09:37
Україна 144-а в списку 176 країн за рівнем боротьби з корупцією - Фото
47bfc9d35a1005c0abb59ef521f7b6e5.jpg
Україна посіла 144 місце в списку 176 країн за рівнем протидії корупції і, таким чином, опинилась серед найбільш корумпованих держав світу. Україна набрала лише 26 балів зі 100 можливих. Такі результати дослідження, проведеного Transparency International.

Будь-який результат, менше 30 балів, з точки зору Transparency International вважається "ганьбою для нації". Минулорічний показник України становив 27 балів (2,3 бала за старою методологією). "Держава продовжує впевнено крокувати назад, займаючи місце між Конго і Папуа Новою Гвінеєю. Результати парламентських виборів в Україні та загальне згортання демократичних процесів, безумовно, негативно позначилися на сприйнятті України в світі", - сказано в заяві організації

Головними чинниками зростання корупції на думку експертів Transparency International стали такі:

- Бездіяльність Національного антикорупційного комітету при президенті України. Інститут, що має найбільше повноважень в сфері координації дій з протидії корупції, вже більше року не проводить засідань.

- Державна програма протидії корупції коштує не дорожче паперу, на якому вона надрукована. Заявлені кошти на реалізацію державної антикорупційної програми в 2011-2012 рр. так і не були виділені.

- Зміни в законодавстві про державні закупівлі вивели в тінь десятки мільярдів державних коштів. Внесені зміни в закон "Про здійснення державних закупівель" вивели з-під дії тендерного законодавства близько третини бюджетних коштів. Громадян фактично позбавили права на інформацію про закупівлі, здійснених за народні гроші.

Для вирішення питання Transparency International пропонує відновити роботу Національного антикорупційного комітету при президентові, фінансувати і виконувати Державну програму запобігання та протидії корупції.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини