RU

Україні потрібна професійна армія в 100-150 тис.чол. - Тимчук

02.10.2014, 15:24
Україні потрібна професійна армія в 100-150 тис.чол. - Тимчук - Фото
Дмитро Тимчук
Україні потрібна професійна армія в складі 100-150 тисяч осіб і близько 500 тисяч резервістів. У цьому впевнений військовий експерт Дмитро Тимчук, про що він повідомив сьогодні на прес-конференції, представляючи концепцію реформування армії, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Тимчук зазначив, що реформування силових структур необхідно для того, щоб адекватно реагувати на зовнішні загрози. "А загроза номер один - це Російська Федерація. Цілком очевидно, що, чим би не закінчилися події в Донбасі, ця тема буде актуальна і надалі", - сказав він. За словами Тимчука, сфера національної безпеки і оборони повинна формуватися з урахуванням цієї основної загрози.

"На нашу думку, рецепт формування сектора безпеки полягає в створенні професійної армії близько 100-150 тисяч осіб і потужного, відмінно навченого резерву - порядка 500 тисяч осіб", - сказав він. Тимчук зазначив, що резерв повинен бути прив'язаний до системи територіальної оборони і представляти собою резерв для Збройних Сил і резерв для Національної гвардії. "Національна гвардія виконує дуже важливі функції не тільки з підтримання правопорядку всередині країни, але і по відображенню агресії в прикордонних районах", - додав він.

Тимчук підкреслив, що, природно, при цьому повинен бути змінений формат охорони державного кордону. Колишній режим моніторингу на кордоні, на думку експерта, може бути збережений тільки на її західних ділянках. На кордоні з Російською Федерацією потрібно говорити про воєнізовану охорону та оборону. "Враховуючи, що Держприкордонслужба, як і Національна гвардія, в перспективі буде розвиватися в рамках структури МВС, логічно, що прикордонна служба в тісній взаємодії з Національною гвардією забезпечуватиме оборону і охорону кордонів з Російською Федерацією", - зазначив він.

За словами Тимчука, пропонується відродити систему військової підготовки шляхом відродження відповідних систем в школі, відновлення військових кафедр у вузах. Другим етапом має стати підготовка на базі нинішнього товариства сприяння обороні України, де молоді люди зможуть отримати більш спеціалізовані знання та навички з потрібних військовим спеціальностям. Третім етапом стане підготовка до участі в резерві Нацгвардії або Збройних Сил.

Тимчук зазначив, що в даний час обговорюється схема формування резерву - він може формуватися як на обов'язковій основі для чоловіків і добровільній для жінок, так і просто на добровільній основі.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини