RU

Україні через Луценка загрожує список Магнітського, - Власенко

03.07.2012, 14:47
Україні через Луценка загрожує список Магнітського, - Власенко - Фото
Сергій Власенко
Невиконання рішення Європейського суду у справі Юрія Луценка загрожує українським чиновникам санкціями. Про це журналістам заявив народний депутат від БЮТ, адвокат Сергей Власенко.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, зокрема, відповідаючи на запитання, що буде, якщо касаційний суд не врахує при розгляді скарги Луценка рішення Європейського суду з прав людини, Власенко попередив: наступають юридичні наслідки. "Оскільки виконання рішення Європейського суду - це юридичні зобов'язання України, уряд Ради Європи як орган, що наглядає за дотриманням, може застосовувати санкції, і робити це достатньо швидко", - сказав він.

На питання, якого порядку санкції можуть бути застосовані, Власенко відповів: "Будь-якого. Як вони вирішать - так і буде. Ви знаєте, що зараз в Європі, поряд зі Сполученими Штатами, розглядається список Магнітського - це як один з варіантів. Але тут механізми починають працювати набагато швидше, оскільки йдеться про пряме невиконання рішення Європейського суду ".

Нагадаємо, список Магнітського містить прізвища 60 російських чиновників, яким пропонується заборонити в'їзд до США. Юриста інвестфонду Hermitage Capital Сергія Магнітського заарештували в 2008 році в Росії за звинуваченням у несплаті податків. Визнаний в'язнем совісті, Магнітський помер у СІЗО "Матроська тиша". Як стверджують його адвокати й родичі, юристу не була своєчасно надана медична допомога.

Європейський суд з прав людини сьогодні визнав незаконним арешт екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка - він був проведений з порушенням статті 5 Конвенції про захист прав людини та основних свобод (право на свободу та особисту недоторканність). Крім того, Європейський суд визнав порушення статті 18 Конвенції з прав людини у справі Луценка. Фактично це означає, що екс-міністр визнаний політичним в'язням.

Досьє на Сергія Власенка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини