RU

Українцям радять боротися зі свавіллям "еліти" за допомогою YouTube

05.10.2011, 14:55

Боротися зі свавіллям чиновників і політиків може кожний. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив голова правління Центру стратегічних досліджень Павло Жовніренко, коментуючи інцидент з кортежем прем'єр-міністра Миколи Азарова, коли охорона силою розштовхувала автомобілі пересічних громадян.

Відповідаючи на питання, чи є у українців інструменти боротьби зі свавіллям політиків і чиновників, Жовніренко зазначив, що "боротьба вже почалася і боротися може кожний - за допомогою інтернету".

З його слів, зняти відеоролик про свавілля політиків і чиновників може кожний, після чого вивісити його в YouTube. "Раніше говорили, що у нас є четверта влада, журналісти, які повинні все висвітлювати. Сьогодні це може зробити абсолютно будь-яка людина, яка користується інтернетом", - зазначив експерт.

Він розказав, що Центром стратегічних досліджень проводилася експертиза в п'яти сільських районах Полтавської області. "Виявилося, що 29,6% жителів цих сіл - користувачі інтернету", - повідомив Жовніренко.

Таким чином, можна говорити про те, що українці вже цілком можуть самостійно боротися зі свавіллям політиків, відмічає експерт. "Тим більше це важливо робити перед виборами", - сказав він.

Відповідаючи на питання, чи пересядуть коли-небудь українські чиновники на велосипеди або на менш дорогі марки автомобілів, чи відмовляться від кортежів, Жовніренко зазначив, що для цього мають статися серйозні події. "Це не одна дія і справа не в зміні поколінь - це менталітет. Потрібен дуже сильний стрес, який допоможе змінити образ життя "еліти", дозволить примусити їх думати про свою країну не як про джерело прибутків, а як про державу, про яку вони повинні піклуватися", - сказав політолог.

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини