RU

Українці за кордоном можуть розраховувати на допомогу в $1 млн. 250 тис.

30.12.2009, 16:12

В Україні сформовано консульський фонд у розмірі $1 млн. 250 тис., кошти якого можуть бути використані для надання фінансової допомоги громадянам України за кордоном. Про це повідомив сьогодні на прес-конференції Міністр закордонних справ Петро Порошенко.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, П.Порошенко зазначив: "Ми доклали реальні зусилля для того, щоб українські генеральні консульства, посольства могли надати реальну, практичну фінансову допомогу в тих випадках, коли громадяни України потрапляють у складну ситуацію за кордоном. За моїм наказом було сформовано відповідний консульський фонд. Він концентрується у форматі Міністерства, користуватися ним можуть тільки керівники дипломатичних установ, але на сьогодні у посла є нагода взяти на себе відповідальність і внести термінову пропозицію і скористатися коштами, сконцентрованими у цьому фонді".

"На сьогодні керівник української дипломатичної установи може не тільки надати моральну підтримку і поспівчувати, а надати реальну допомогу з порятунку життя і здоров'я українського громадянина, забезпечення у певних випадках його транспортування на батьківщину", - сказав П.Порошенко.

На прохання кореспондента ЛІГАБізнесІнформ П.Порошенко уточнив, що на сьогодні консульський фонд становить $1 млн. 250 тис., кошти містяться на рахунку в "Укрексімбанку". "Ми плануємо збільшити його до $5 млн., і посольства України матимуть вільний доступ до цих коштів", - додав він. Міністр також уточнив, що фонд формується зокрема за рахунок консульського збору, який стягується у дипломатичних установах за кордоном.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини