RU

Українці виступають за ЄС, але проти НАТО

11.11.2008, 17:30

Більшість українців виступають за приєднання України до Євросоюзу, але не підтримують вступу країни в НАТО. Такі дані соціологічного дослідження сьогодні на прес-конференції надав директор IFES Центру прикладних досліджень Clefion White Ракеш Шарма.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, за словами Р.Шарми, 40% респондентів проголосували б за приєднання України до Євросоюзу, і 28% виступили б проти цього. Ті, хто підтримали приєднання, аргументують свою позицію більш високими стандартами життя в Європі (42%) і економічним розвитком і стабільністю (25%). Противники приєднання вважають, що Україна не готова (31%) і що це не дає переваг Україні (12%), а також те, що Україна повинна приєднатися до Росії (11%).

Більшість українців проголосували б проти вступу України в НАТО - 58%. Водночас за приєднання до Північноатлантичного альянсу виступили 23%. До того ж 55% респондентів знають про цю організацію, принаймні, щось, ніж не знають. Взагалі нічого не знають про НАТО або практично нічого - 37%. Більшість тих, хто чув про НАТО, отримали інформацію з українських телеканалів - 80%, з чуток - 45%, з українських газет - 29%, з російських телеканалів - 25%.

Дослідження IFES проводилося з 17 по 28 жовтня 2008 року. Було опитано 1283 респонденти по всій Україні. Похибка становить плюс/мінус 2,75%.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини