RU

Українці схильні вважати Тимошенко винною по газовій справі, - опитування

29.09.2011, 14:30
Українці схильні вважати Тимошенко винною по газовій справі, - опитування - Фото
89e560874ba3d88ed124f16a2a2edaa7.jpg

Українці схильні вважати Тимошенко винною по газовій справі, - опитування

Українці схильні вважати колишнього прем'єр-міністра Юлію Тимошенко скоріше винуватою в газовій справі, ніж невинуватою. Разом з тим, переважна більшість опитаних схиляється до думки, що справа Тимошенко - це політичне переслідування і відповідно наполягають на її закритті або пом'якшенні вироку. Про це свідчить соціологічне опитування, проведене групою Рейтинг 17-27 вересня 2011 року.

Так, згідно з опитуванням, 46% респондентів вважають, що екс-прем'єр скоріше винна в злочинах, в яких її звинувачує прокуратура, а саме в перевищенні влади або службових повноважень при підписанні газових угод 2009 року з Росією. 34% - вважають Тимошенко скоріше невинуватою. 20% - не визначилися з цього питання.

Скоріше винною екс-прем'єра вважають на сході і півдні України. Протилежної думки дотримується захід країни: там Тимошенко вважають скоріше невинуватою. На півночі і в центрі України думки розділилися практично порівну.

На вині екс-прем'єра наполягають більше 70% прихильників Партії регіонів, КПУ і Народної партії. А також майже половина прихильників партії УДАР (Віталій Кличко). Разом з тим майже половина прихильників Свободи, Фронту змін, Громадянської позиції і майже 95% прихильників Батьківщини вважають Тимошенко невинуватою в злочинах, в яких її звинувачує прокуратура.

Разом з тим тільки 26% опитаних вважають, що кримінальна справа проти Тимошенко - це скоріше дотримання законності, тоді як більшість (54%) наполягає, що це політичне переслідування владою. Ще 20% не визначилися з даного питання.

Крім того, лише 28% опитаних вважають, що, підписуючи газові угоди 2009 року з Росією, Тимошенко діяла скоріше в інтересах України. 4% опитаних вважають, що вона діяла скоріше в інтересах Росії і 44% - в своїх особистих інтересах. Ще чверть не визначилася з даного питання.

24% респондентів вважають, що вирок у справі Тимошенко по газових угодах 2009 року повинен бути у вигляді позбавлення волі за рішенням суду. 11% - підтримують умовний вирок або амністію після рішення суду про позбавлення волі.

Зате 22% опитаних вважають, що треба визнати, що газові угоди 2009 року не вигідні для України, але кримінальну відповідальність з Тимошенко треба зняти, ще 20% - зняти всі обвинувачення з екс-прем'єра.

Таким чином, більшість опитаних наполягають на закритті кримінальної справи (42%) або на пом'якшенні вироку (11%).

22% опитаних не визначилися з даного питання.

При цьому лише 13% опитаних готові особисто вийти на акції протесту з вимогою звільнення Тимошенко із СІЗО/в'язниці. Проте 78% - не готові підтримувати такі протести. Ще 9% - не визначилися з цього питання.

Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старше. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв'ю згідно опроснику (face to face). Похибка репрезентативності дослідження (з імовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка складає не більше 2,2%, для значень близьких до 30% - не більше 2%, для значень близьких до 10% - не більше 1,3%, для значень близьких до 5% - не більше 1%.

Дослідження було проведено 17-27 вересня 2011 року.

Справа Тимошенко: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини