RU

Українці покладають відповідальність за вихід з кризи на Ющенка

04.12.2008, 12:32

Відповідальність за подолання кризи українці покладають переважно на Президента, значною мірою - на Прем'єр-міністра і парламент. Водночас 62,4% українців не довіряють владі. Такі результати третього етапу соцдослідження змін споживчих можливостей "Пульс кризи" сьогодні на прес-конференції надав експерт з соціального проектування Марина Ткаченко.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, результати опитування продемонстрували, що більшість респондентів у зв'язку з фінансово-економічною кризою вважають, що Україну чекають серйозні політичні і соціальні потрясіння (62,2%). Крім 62,4% опитаних, що не довіряють владі, 21,9% українців не довіряють засобам масової інформації, які, на їхню думку, або замовчують інформацію про реальний стан справ (37,1%), або навмисно нагнітають обстановку навколо нього (21,9%).

Відповідальність за подолання кризи на Президента покладають 48,8%, на Прем'єр-міністра - 39,9%, на парламент - 38,9%. Подібні настрої, за словами М.Ткаченка, характерні для всіх шарів суспільства і не залежать від рівня доходів, що дає змогу експертам говорити про зростання суспільної недовіри і розчарування в здатності українських політиків подолати кризу.

М.Ткаченко також зазначила, що, за словами операторів, що проводили телефонне опитування, настрої респондентів з часу проведення другої хвилі соціологічного дослідження значно погіршилися. Якщо раніше українці налаштовані були жартувати і досить оптимістично сприймали те, що відбувається, то під час останнього дослідження вони стали висловлювати більш радикальні оцінні думки. Зокрема деякі респонденти під час опитування заявляли, що збираються "взяти вила і піти на Київ". Оцінюючи те, що відбувається в Україні, деякі говорили: "В Україні зараз склалася ситуація, як в шахах: король не може діяти, але його не можна вбити".

Третій етап дослідження "Пульс кризи" було проведено Інститутом Горшеніна методом телефонного опитування з 27 листопада по 2 грудня 2008 року в 25 обласних центрах України, Києві і Севастополі. Усього, відповідно до випадкової вибірки, з урахуванням основних соціально-демографічних характеристик населення України, було опитано 1000 респондентів у віці від 18 років. Похибка репрезентативности щодо об'єкта дослідження не перевищує плюс-мінус 3,4%.

Усе про фінансову кризу>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини