RU

Українські та російські депутати проти "чорних списків"

08.07.2008, 13:30

Учасники одеської зустрічі депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків із Російською Федерацією та депутатської групи Держдуми Федеральних Зборів РФ зі зв'язків із парламентом України закликають відмовитися від практики "чорних списків" в російсько-українських взаєминах.

У зверненні депутатів, текст якого має в розпорядженні ЛІГАБізнесІнформ , відмічено: "Зібравшись уперше, ми далекі від ілюзій того, щоб одразу вирішити всі складні проблеми, що обтяжують взаємини України та Росії. Однак, ми не можемо не відмітити, що практика заборони на в'їзд як публічне покарання за висловлені політичні погляди, а не кримінальні злочини, проливає на нас сумнівне світло перед світовою спільнотою, правозахисними організаціями і громадською думкою. І вже не відповідає традиціям і духу парламентаризму".

"Ми звертаємося до президентів України і Російської Федерації, до керівників міністерств і відомств, відповідальних за вирішення подібних питань, з ініціативою про негайне і остаточне скасування нев'їзних "чорних списків" заради підтримки відвертого й вільного діалогу між політичними співтовариствами наших країн. Одночасно ми заявляємо про неприйняття міжнаціональної ворожнечі, виступаємо проти розпалювання ненависті і розбрату між нашими народами і державами", - сказано в заяві.

Серед депутатів, що підписалися під документом, є підпис депутата Державної думи Росії Костянтина Затуліна, якого перед зустріччю Служба безпеки України офіційно попередила щодо зроблених ним антиукраїнських заяв.

Представник СБУ відмітив, що деяке висловлювання К. Затуліна носить ознаки злочину, передбаченого статтями 109 і 110 Кримінального кодексу України (дії, направлені на насильницьку зміну або зміну конституційного ладу, або на захоплення державної влади; посягання на територіальну цілісність і недоторканість України). Російський політик пообіцяв надалі утримуватися від подібних заяв.

Досьє на Костянтина Затуліна читайте тут>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини