RU

Україна знайшла четвертого стратегічного партнера

19.04.2011, 09:15
Україна знайшла четвертого стратегічного партнера - Фото
a91df61ec6d41c5dca8a2282ea025023.jpg

Україна знайшла четвертого стратегічного партнера

У найближчій перспективі Україна може отримати нового стратегічного партнера - Китай. Про це ЛІГАБізнесІнформ заявив директор Національного інституту стратегічних досліджень (НІСД) Андрій Єрмолаєв (на фото).

Так, А.Єрмолаєв, відповідаючи на питання, чи можна назвати сьогоднішню політику Президента Віктора Януковича багатовекторною, сказав: "Поняття "багатовекторність" вже давно не працює, воно було народжене в 90-ті роки. Є межі, забезпечені законодавчо, пов'язані з участю України в європейській інтеграції. У цього процесу є певна послідовність, етапність. У цьому сенсі ніякої необхідності у багатовекторності немає", - наголосив А. Єрмолаєв.

На його думку, особливість політики Президента В.Януковича у тому, що глава держави будує зовнішню політику на принципах національного прагматизму. "Певні кроки робляться тільки тоді, коли вони максимально вигідні країні і оптимальні з погляду економічного розвитку країни та її соціальної стабільності. Ніякої квапливості, ніякого романтизму", - зазначив глава НІСД.

До того ж він додав, що сьогодні реанімовано термін "стратегічне партнерство". "Цей термін часто використовують як попало. Але я нагадаю, що у нашій країни сьогодні є три стратегічні партнери, межі з якими оформлені документально: Росія, США, ЄС", - зазначив А.Єрмолаєв.

"Отримавши певні гарантії безпеки після відмови від ядерної зброї, сьогодні Україна нарощує стратегічний ресурс та його можливості", - додав експерт.

Говорячи про те, чи повинна сьогодні Україна розширити коло стратегічних партнерів коштом Китаю, А. Єрмолаєв зазначив, що сама форма стратегічного партнерства прямо пов'язана із Будапештським меморандумом. "Цілком логічно, що зараз Україна ці наміри намагається реалізувати. Я думаю, що питання стратегічного партнерства із Китаєм - це питання найближчої перспективи", - сказав він.

Андрій Єрмолаєв: біографія та добірка новин>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини