RU

Україна закликає Росію вивести війська з Абхазії

13.06.2008, 15:53

Україна разом з Європейським Союзом закликає Російську Федерацію вивести з Абхазії дислоковані без згоди грузинського уряду підрозділи залізничних інженерних військ РФ. Про це йдеться в заяві ЄС, до якого долучилася Україна, присвяченій ситуації в Абхазії.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі Міністерства закордонних справ України, у Відні відбулися спільні засідання Форуму зі співробітництва з питань безпеки та Постійної Ради ОБСЄ, присвячені ситуації в Абхазії, Грузії. Зазначені переговори було ініційовано Російською Федерацією і Грузією в рамках механізму Віденського документа 1999 року, який на вимогу країни-учасниці ОБСЄ передбачає надання іншою країною-учасницею пояснень щодо незвичайної військової діяльності на її території.

Під час засідань було виголошено виступ Європейського Союзу щодо Абхазії, Грузії, до якого приєдналася Україна. У заяві ЄС було підтверджено повну підтримку суверенітету, незалежності і територіальної цілісності Грузії в межах визнаних кордонів. Також Європейський Союз висловив занепокоєння в зв'язку з висновками Місії ООН в Грузії і стосовно участі російського винищувача в авіаінциденті 20 квітня, а також закликав Російську Федерацію вивести дислоковані в Абхазії без згоди грузинського уряду підрозділи залізничних інженерних військ РФ.

Приєднавшись до виступу ЄС, Україна додатково зробила заяву в національній якості і висловила підтримку зусиллям Тбілісі з мирного вирішення територіальних конфліктів на засадах загальновизнаних принципів міжнародного права, засудивши використання сили в конфліктних зонах.

Нагадаємо, раніше Європарламент на пленарному засіданні в Брюсселі прийняв резолюцію по ситуації в Грузії, в якій закликав Росію "негайно вивести додаткові війська з Абхазії".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини