RU

Україна віддаляється від європерспективи, - посол Німеччини

23.10.2011, 08:44
Україна віддаляється від європерспективи, - посол Німеччини - Фото
c1df4f6aaeba800491ba765b99d9598b.jpg

Як пише ZN.UA, коментуючи заяву президента України Віктора Януковича про те, що Україна може перенести терміни підписання угоди про асоціацію з ЄС, дипломат сказав: "Можливо, президент Янукович хотів цим сказати, що угода стає для уряду України менш пріоритетною. Але досвід показує, що шлях до ЄС знаходять тільки ті країни, які дійсно туди прагнуть. Разом з тим зрозуміло, що у разі затягування ситуація не стане простіше".

Зі слів посла, досі в Євросоюзі Україну розглядали як країну, яка демонструє суттєві ознаки демократії і свободи, які прокладають шлях до підписання Угоди про асоціацію.

"Однак зараз тягар доказів стає зворотним: необхідно буде довести наявність бажання дійсно йти цим шляхом, а також те, що все, про що говориться і що прописується в законах, - це не тільки слова. Передусім не треба думати, що ще на стадії переговорів, як би в стані пошуку "компромісу", можна домовитися і прописати в тексті Угоди про асоціацію "перспективу". Перспектива з'явиться тоді, коли в Україні буде побудована "Європа". Але зараз ми, скоріше, ще більше від цього віддалилися, ніж наблизилися", - наголосив дипломат.

Нагадаємо, раніше Янукович вимагав, щоб в Угоді про асоціацію було чітко прописано перспективу вступу України в ЄС. "Ми ставимо питання, щоб в цій угоді була відображена перспектива України вступу в Європейський Союз. Якщо цієї перспективи не буде, вона буде порожньою. Вона навіть, ну я скажу, буде негативно впливати на процес євроінтеграційний. Тобто, мотивації немає в цій угоді", - сказав він.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини