RU

Україна і Росія домовилися про спорудження мосту через Керченську протоку

26.11.2010, 17:30
Україна і Росія домовилися про спорудження мосту через Керченську протоку - Фото
604e16d24915a3f3881916b8c98cea55.jpg

Україна і Росія домовилися про спорудження мосту через Керченську протоку

Росія і Україна будуть займатися спорудженням мосту через Керченську протоку. Меморандум про взаєморозуміння про організацію будівництва транспортного переходу через Керченську протоку підписаний сьогодні міністерствами транспорту двох країн і главою Зовнішекономбанку Володимиром Дмитрієвим. Документ підписаний за підсумками міждержавних консультацій під головуванням президентів Росії і України.

Як передає ПРАЙМ-ТАРС, помічник Президента РФ Сергій Приходько зазначив, що "проект будівництва транспортного переходу через Керченську протоку становить великий інтерес для обох сторін". Поки транспортне обслуговування людей, які бажають з'їздити в Україну і в Росію, здійснюється з використанням поромної переправи порт "Кавказ" - Керч. Залізнично-поромне сполучення Кубань-Крим було відновлено 18 вересня 2004 року після 15-річної перерви.

Раніше С.Приходько зазначав, що "спочатку негативне ставлення до ідеї будівництва мосту через Керченську протоку зараз поступилося місцем обережному оптимізму". Він нагадав, що "ця ідея є давно, її висловлював у свій час колишній мер Москви Юрій Лужков, але згодом з урахуванням реальних потреб і дуже високих витрат, ми зосередилися на відкритті поромної переправи". Далі у період президентства в Україні Віктора Ющенка українська сторона зайняла вельми стриману позицію з приводу можливого спорудження мосту.

"Зараз із зростанням пасажирських і вантажних потоків ідея стає більш актуальною, але щоб ухвалити політичне рішення, необхідно розробити техніко-економічне обґрунтування", - наголосив С.Приходько. За його словами, це питання обговорює спеціальна робоча група. Помічник глави російської держави зазначив, що проект "буде дуже дорогим, тому необхідно все порахувати, виявити зацікавленість регіонів, завантаження моста і подібні деталі".

За підрахунками української сторони, для будівництва моста необхідно буде залучити не менше $900 млн., які можуть окупитися через 5-7 років.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини