RU

Україна просить у Чехії матеріали щодо Данилишина

18.01.2011, 15:10
Україна просить у Чехії матеріали щодо Данилишина - Фото
0358dc8a726bb7506f3b1fd8ffd94d57.jpg

Україна просить у Чехії матеріали щодо Данилишина
Міністерство закордонних справ України передало чеській стороні ноту з проханням надати матеріали про результати розгляду справи екс-міністра економіки України Богдана Данилишина у чеських правоохоронних органах. Про це сьогодні на брифінгу заявив директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.

Як повідомляє УНІАН, сьогодні у МЗС був запрошений тимчасово повірений у справах Чеської Республіки в Україні, якому і передали ноту української сторони у справі Б.Данилишина. "Йдеться про надання українській стороні офіційного рішення Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки про надання політичного притулку Богдану Данилишину", - зазначив О.Волошин.

За його словами, у МЗС розраховують, що у контексті партнерських відносин між Україною і Чехією це прохання буде задоволено.

Водночас О.Волошин уточнив, що Чехія не зобов'язана передавати цей документ Україні.

"За чеським законодавством, рішення готується у двох примірниках, один з яких зберігається у Міністерстві внутрішніх справ, а другий надається адвокату особи, що просила про політичний притулок. Отже, прямому міжнародно-правовому обов'язку передати цей документ у чеської сторони немає. Але для правильного розуміння того статусу, в якому перебуває пан Данилишин, нам ця інформація важлива і необхідна", - сказав він.

До того ж О.Волошин наголосив, що українська сторона ставить під сумнів силу тих аргументів, які брала до уваги Чехія при прийнятті рішення про надання Б.Данилишину політичного притулку. "Безумовно, ми рішуче відкидаємо обвинувачення у політичному характері переслідування Данилишина. Справа має виключно юридично-правовий характер, його звинувачують у зловживанні службовим становищем", - пояснив він.

У заявах про те, що надання притулку Б.Данилишину свідчить про визнання Європою факту політичних репресій в Україні, О.Волошин, директор Департаменту інформаційної політики МЗС, не бачить підстав. На його думку, відповідні тлумачення рішення Чехії щодо Б.Данилишина вийде від української опозиції, яка хоче використати ситуацію на свою користь.

Нагадаємо, минулого тижня Б.Данилишин отримав політичний притулок у Чеській Республіці. Відповідне рішення прийняло МВС Чехії. В Україні його звинуватили у завданні державі збитків на декілька мільйонів гривень. Досі Б.Данилишин перебував у в'язниці попереднього ув’язнення у Празі.

Богдан Данилишин: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини