RU

Україна посіла 67 місце в рейтингу демократії країн світу

30.12.2010, 09:39
Україна посіла 67 місце в рейтингу демократії країн світу - Фото
7fef01e27e01b570a15bbd7cf6d84bcb.jpg

Україна посіла 67 місце в рейтингу демократії країн світу

У рейтингу демократії країн світу за 2010 рік "Democracy Index 2010" Україна посіла 67 місце, що на 14 пунктів нижче, ніж в 2008 році. Про це повідомляє УНІАН.

Автори дослідження вважають, що "демократичні досягнення, які сталися внаслідок "помаранчевої революції", зараз знаходяться під загрозою".

В Україні зафіксований найбільший регрес в демократії серед всіх країн Європи, вона посідає "почесне" сьоме місце серед країн світу, в яких спостерігається найбільший занепад демократії, - після Мадагаскару, Фіджі, Ірану, Ефіопії, Єгипту та Гамбії.

Також за підсумками 2010 року Україна втратила неформальний статус "кращого серед гірших" на пострадянському просторі, пропустивши уперед Молдову.

Найбільше погіршилися показники України в категоріях "функціонування уряду", "виборчий процес і плюралізм", "політична культура" та "участь в політичному процесі".

Зокрема, за показником "ефективність функціонування уряду" Україна в своїй групі країн знаходиться на рівні Гани, Домініканської Республіки, Філіппін і Перу й поступається таким країнам, як Лесото, Малі, Намібія, Папуа-Нова Гвінея, Монголія, Сурінам, Ямайка та іншим.

На думку дослідників, ефективніше, ніж український уряд, діяли навіть уряди країн, які входять до більш низької категорії "гібридних режимів", зокрема, Гондурас, Бангладеш, Камбоджа, Замбія і Малаві.

"Democracy Index 2010" підготовлений фахівцями "Economist Intelligence Unit" - аналітичного підрозділу, який входить до групи відомого журналу "The Economist". Ситуація в країнах оцінювалася за станом на листопад 2010 року.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини